Najgłośniejsze rozwody gwiazd. Małżeństwo Brada Pitta ucierpiało przez alkohol. Polscy Beckhamowie rozstali się po zdradzie

Przedstawiamy wam rozwody gwiazd, o których media rozpisywały się tygodniami. Niektóre małżeństwa rozpadły się po kilku miesiącach, inne po wielu latach.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Losy małżeństw największych gwiazd są pilnie śledzone przez fanów. Kolejne rocznice ślubu i wspólne zdjęcie nie umykają też uwadze kolorowej prasy. Często wspólne życie osób z pierwszych stron gazet wydaje się usłane różami. Zdarza się jednak, że idealne zdjęcia w mediach społecznościowych i urocze wywiady nie mówią nam tego, jak naprawdę wyglądają relacje między małżonkami. Bo czy ktoś mógł przewidzieć, jak poważne problemy przeżywa związek Kasi Cichopek i Marcina Hakiela? Nie tylko o tym rozstaniu było głośno. Przypomnijmy rozwody, które wstrząsnęły opinią publiczną.

Zobacz wideo Justyna Żyła o reakcji dzieci na rozwód

Angelina Jolie i Brad Pitt 

Brad i Angelina przez lata uchodzili za złotą parę Hollywood. Poznali się w 2005 roku na planie filmu „Pan i Pani Smith", gdzie natychmiast się w sobie zakochali. W 2014 roku wzięli ślub. Dwa lata później prasą wstrząsnęła informacja o ich rozstaniu. Okazało się, że w ich relacji od dawna nie układało się najlepiej. Do sytuacji, która ostatecznie zadecydowała o rozstaniu, miało dojść w samolocie, gdy Brad pod wpływem alkoholu miał krzyczeć i uderzać syna. Para ostatecznie rozwiodła się w kwietniu 2019 roku. Pitt niedługo później wyznał, że jest uzależniony od alkoholu i marihuany. Przyznał też, że nadużywał przemocy słownej, ale nie fizycznej. Para od lat walczy o opiekę na dziećmi.

Angelina Jolie i Brad PittAngelina Jolie i Brad Pitt Fot. Vince Bucci

Edyta Górniak i Dariusz Krupa

Para rozwiodła się w 2010 roku, pięć lat po ślubie. Co ciekawe, rozprawa sądowa trwała zaledwie godzinę. Tyle wystarczyło, by ustalić podział majątku i kwestię opieki nad ich synem Alanem, który urodził się w 2004 roku. Po czasie wyszło na jaw, że jej małżeństwo było prawdziwym dramatem. W pewnym momencie mąż miał jej nawet zabrać dowód osobisty. Wokalistka wyznała to w rozmowie z "Vivą!".

Mój dowód nosił Darek. Powiedział mi również kiedyś, że ja nie muszę się legitymować i zabrał go.

W tej samej rozmowie piosenkarka powiedziała, że w związku brakowało spontaniczności. 

Idealny związek to związek spontaniczny, roześmiany, ciągle zakochany. Zawsze pragnęłam mieć rodzinę, z którą na rowerach będziemy jeździć. Niby proste, ale przez siedem lat się nie udało. (...) Poza tym dobry związek to ten, który pozwala wejść w świat partnera, ale pozostawia poczucie wolności. Ja przez te wszystkie lata nie byłam nigdzie sama.

Edyta Górniak i Dariusz KrupaEdyta Górniak i Dariusz Krupa Kapif

Doda i Radosław Majdan

Nie mogło u nas zabraknąć polskich Beckahamów, bo tak mówiło się o tej parze w 2005 roku, gdy stanęli na ślubnym kobiercu. Niestety, już dwa lata później piosenkarka miała odkryć, że mąż nie jest jej wierny. Miała założyć podsłuch w samochodzie ukochanego i w ten sposób odkryć prawdę o jego skokach w bok. Wkrótce złożyła pozew rozwodowy. Potem o rozstaniu opowiedziała w "Dzień dobry TVN".

Uwielbiałam go, ale jego czas się skończył, na jego własne życzenie. Dla mnie małżonek, który zdradza żonę, zasługuje na jeszcze jedną szansę, ale u innej kobiety.

Radosław Majdan i DodaRadosław Majdan i Doda KAPIF

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski

W lipcu zeszłego roku media obiegła informacja o ich rozstaniu. Po trzech latach związku i trzech miesiącach małżeństwa Kossakowski miał poinformować żonę, że chciałby wziąć rozwód. Jak opowiadała później podróżniczka, ta decyzja była dla niej ogromnym zaskoczeniem. Mężczyzna w odpowiedzi opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym wyznał, że o rozstaniu myślał od dłuższego czasu i dokładnie wszystko przemyślał.

Martyna Wojciechowska i Przemysław KossakowskiMartyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski Instagram/martyna.world

Zbigniew Zamachowski i Monika Richardson

O tym rozstaniu media również szeroko się rozpisywały. Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski byli małżeństwem przez siedem lat. Jednak w marcu zeszłego roku aktor był przyłapany przez fotoreporterów, jak wynosił meble ze wspólnego mieszkania. Okazało się, że odszedł od swojej żony do Gabrieli Muskały. Dziennikarka również znalazła nową miłość i układa sobie życie z biznesmenem i producentem filmowym Konradem Wojterowskim. Zrezygnowała również z nazwiska Zamachowska. W rozmowie z "Wprost" otwarcie przyznała, że przyczyną była zdrada aktora.

Monika Richardson i Zbigniew ZamachowskiMonika Richardson i Zbigniew Zamachowski Kapif

Książę Karol i księżna Diana

Na koniec cofnijmy się nieco w czasie. Podaje się, że ich ślub w 1981 roku oglądało 750 milionów ludzi na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nie mniej śledziło kolejne doniesienia o ich rozstaniu. W 1994 roku książę Karol udzielił szokującego wywiadu, w którym przyznał się do zdrady i romansu z Camillą Parker-Bowles. Książęca para rozwiodła się w 1996 roku. 

Książę Karol i księżna Diana w Australii. Canberra, 7 listopada 1985 Książę Karol i księżna Diana w Australii. Canberra, 7 listopada 1985  AP

Nie wspomnieliśmy o Amber Heard i Johnnym Deppie. Wydaje nam się jednak, że o tej parze ostatnio powiedziano już niemal wszystko, a każdego dnia media pełne są kolejnych informacji, rzucających nowe światło na ich małżeństwo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA