Sylwia Grzeszczak zaczynała w "Idolu". Kto jeszcze? Sara Boruc, Sykut-Jeżyna nie do poznania [STARE ZDJĘCIA]

Programy muzyczne w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednym z ich prekursorów w polskiej telewizji był "Idol", gdzie pierwsze kroki stawiało wiele rodzimych gwiazd.

Pierwsza edycja "Idola", która miała swoją premierę w 2002 roku, była pewnego rodzaju przełomem. Chociaż w polskiej telewizji istniały wcześniej konkursy wokalne, jak choćby "Szansa na sukces", to właśnie "Idol" oddawał część władzy w ręce widzów, którzy obok jurorów mogli decydować o losach uczestników. Dzięki programowi głośno zrobiło się między innymi o Monice Brodce, Krzysztofie Zalewskim czy Szymonowi Wydrze. Przez "Idola" przewinęła się bardzo długa lista polskich gwiazd, w tym Sylwia Grzeszczak, która obecnie sama ocenia uczestników jako trenerka "The Voice of Poland". Przypominamy ich występy w polsatowskim show.

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jężyna opowiada o weselu Krzysztofa Ibisza

Sylwia Grzeszczak w "Idolu"

Sylwia GrzeszczakSylwia Grzeszczak screen YouTube, instagram.com/@sylwia_grzeszczak_official

Sylwia wzięła udział w czwartej edycji "Idola" w 2005 roku, mając zaledwie 16 lat. Na castingu przed jurorami zaśpiewała niezwykle trudną dla wokalistów piosenkę "I Will Always Love You" Whitney Houston. Chociaż przeszła do kolejnego etapu, nie udało jej się dostać do odcinków na żywo. Jurorzy pożegnali ją na etapie grupowym.

 

Joanna Kulig w "Idolu"

Joanna KuligJoanna Kulig screen YouTube, instagram.com/@joannakulig_official

Kulig jest obecnie docenioną na międzynarodowej scenie aktorką, której rozgłos przyniósł nominowany do Oscara film "Zimna wojna". Joanna jest jednak obdarzona także talentem wokalnym, który zaprezentowała między innymi w drugiej edycji programu "Idol". Zaszła w nim dość daleko, bo aż do ćwierćfinału.

 

Sara Boruc w "Idolu"

Sara BorucSara Boruc screen YouTube, instagram.com/@mannei_is_her_name

Sara Boruc (wówczas jeszcze jako Sara Mannei) stanęła na scenie muzycznego programu w 2002 roku. Podobnie jak Kulig, ona również znalazła się w ćwierćfinale show. Chociaż w późniejszych latach o Sarze było głośno głównie za sprawą pracy w telewizji, kontynuowała swoją muzyczną karierę, a w 2018 roku wydała płytę "LoVe On Your Own".

 

Paulina Sykut-Jeżyna w "Idolu"

Paulina Sykut-JeżynaPaulina Sykut-Jeżyna screen YouTube, instagram.com/@paulinasykutjezyna

Paulina również była o włos, aby dostać się do finałowej dziesiątki "Idola", w którym wystąpiła w 2003 roku. Fani prezenterki, którzy tęsknią za tym, aby ponownie usłyszeć, jak śpiewa, będą mieli ku temu okazję. Sykut-Jeżyna znalazła się w gronie uczestników 15. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo".

Łukasz Zagrobelny w "Idolu"

Łukasz ZagrobelnyŁukasz Zagrobelny instagram.com/@lukasz_zagrobelny

Choć niewiele osób już o tym pamięta, pierwsze kroki w "Idolu" stawiał także wokalista Łukasz Zagrobelny. Odcinki z jego udziałem emitowane były w 2003 roku. Zagrobelnemu również zabrakło niewiele, aby dostać się do odcinków na żywo. Mimo że nie odniósł spektakularnego sukcesu w programie, niedługo później rozpoczął swoją muzyczną karierę.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.