Mery Spolsky - kim jest prowadząca galę Fryderyki 2021?

Mery Spolsky to prawdziwy człowiek orkiestra. Nie tylko jest wokalistką, ale pisze teksty piosenek i odpowiada również za swój wygląd na scenie. Piosenkarka chroni życie prywatne. Co o niej wiadomo?

Mery Spolsky, a raczej Maria Ewa Żak w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Ma na swoim koncie sporo nagród, co otworzyło jej drogę do największych scen muzycznych w Polsce. Wszystko za sprawą jej twórczości, która zachwyca fanów. Charyzmatyczna artystka w swoich piosenkach nawiązuje do religii, czy otwarcie wspiera społeczność LGBT+. Wokalistka nie afiszuje się życiem prywatnym. Sprawdźcie, co o niej wiadomo. 

Zobacz wideo O co chodzi w słynnej aferze z wygładzonym nosem Gosi Andrzejewicz? Piosenkarka wyjaśnia

Kim jest Mery Spolsky? Wiek, związki, życie prywatne  

Mery Spolsky jest córką Arkadiusza Żaka, który w latach 80. zasłynął jako polski basista i projektantki mody, Ewy Jagielskiej-Żak. Maria odziedziczyła talent po ojcu, który również zaszczepił w niej miłość do muzyki. Wokalistka urodziła się 14 listopada 1993. Ma 27 lat i od zawsze mieszka w Warszawie. W wieku 14 lat rozpoczęła naukę gry na gitarze, którą podarował jej tata. 

Maria ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia, nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uczęszczała do klasy skrzypiec. Oprócz tego jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała filologię angielską i amerykanistykę. W Warszawskiej Szkole Filmowej ukończyła kierunek scenopisarstwo. Nie tylko występuje na scenie, ale pisze również teksty piosenek, gra na instrumentach, czy samodzielne tworzy kostiumy sceniczne. 

Piosenkarka prężnie działa na scenie muzycznej i ma na swoim koncie sporo nagród. Zajęła 1. miejsce w plebiscycie „Przebój roku 2015" radia Tok FM za cover utworu „Kiedy mnie już nie będzie". Sześć lat temu, podczas koncertu „Debiutów" na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nagrodzono ją za najlepszy debiut. Fani Mery Spolsky zauważyli, że jej utwory są bardzo kreatywne. Artystka pisze teksty również dla innych wokalistów. Dla Julii Wieniawy napisała utwór pt. "SMRC". Maria w 2020 roku nagrała również w duecie z Kayah singiel "Królestwo Kobiet", który promuje serial TVN o tym samym tytule.

 

Mery przyznała w przeszłości, że jedną z jej największych muzycznych inspiracji jest Grzegorz Ciechowski. Artystka chroni swoje życie prywatne i niewiele wiadomo o jej związkach. Sporo można dowiedzieć się na temat jej życia uczuciowego z twórczości, jak na przykład z albumu pt. "Miło było pana poznać". W 2021 ukazała się debiutancka powieść piosenkarki pt. "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj". Maria jest wielką miłośniczką zwierząt. Sama ma psa, który wabi się Lolek.

Wokalistka za swoją twórczość była trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych Fryderyki. Tegoroczna gala wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się z udziałem publiczności 5 sierpnia w szczecińskiej Netto Arenie. Wydarzenie poprowadzi Mery Spolsky razem z Marcinem Prokopem, Gabi Drzewiecką i Robertem Karpowiczem. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć w TVNO najważniejszych momentach gali napiszemy również na Plotek.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.