Internet zawrzał po wizycie Edyty Górniak w programie "Gość Wydarzeń". "Wolność słowa ma swoje granice"

Edyta Górniak i Marek Posobkiewicz połączyli się z prowadzącym w czwartkowym wydaniu "Gościa Wydarzeń" w Polsat News. Specyficzny dobór gości Bogdana Rymanowskiego nie uszedł uwadze internautów. Dostało się wokalistce, stacji i gospodarzowi.

W czwartkowym "Gościu Wydarzeń" Bogdan Rymanowski skonfrontował ze sobą Edytę Górniak i Marka Posobkiewicza - byłego szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który sam niedawno przechorował w szpitalu COVID-19. Wokalistka podtrzymywała swoje stanowisko w sprawie koronawirusa i znów przekonywała, że jej wypowiedź dotycząca statystów w szpitalach została zmanipulowana. Ponadto, stwierdziła, że nie zamierza się zaszczepić. 

Trudno się więc dziwić, że wybór diwy jako rozmówcy dla eksperta stał się przyczyną krytyki poziomu mediów w Polsce.

Edyta Górniak i Marek Posobkiwicz w "Gościu Wydarzeń"

Edyta Górniak i Marek Posobkiewicz byli gośćmi Bogdana Rymanowskiego w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Już w czasie trwania programu na Twitterze pojawiły się komentarze zbulwersowanych widzów, którzy dziwili się, że ktoś taki jak piosenkarka został zaproszony do programu i wygłasza swoje tezy w temacie, w którym nie jest w żadnej mierze ekspertem.

Edyta GórniakEdyta Górniak ponownie zabrała głos w sprawie COVID-u. Takich słów nie spodziewali się nawet fani

Chyba jednak wolałabym, by ludzie z takimi poglądami jak pani  Edyta Górniak nie dostawali czasu antenowego, by głosić swoje brednie.
Czemu gwiazdy, jak Edyta Górniak w ogóle zabierają głos w sprawach medycznych, skoro mają o tym takie pojęcie jak świnia o istnieniu gwiazd!? Taka pani nie będzie mówiła, kto jest słabszą jednostką, a kto silniejszą - pisali internauci.

Zobacz też: Edyta Górniak nie podeszła do egzaminu maturalnego. Jakim wykształceniem może pochwalić się diwa?

Edyta Górniak i Marek PosobkiewiczEdyta Górniak mówi o statystach w szpitalach. Były szef GIS odśpiewał jej. "W prosektorium wieje chłodem"

W komentarzach na Twitterze internauci kierowali swoje słowa także do prowadzącego i stacji - dziwili się, że zdecydowano się na promocję Górniak w jednym z głównych programów publicystycznych Polsat News. Nie da się ukryć, że wybór gościa już sugeruje nastawienie na kontrowersje, a nie na rzeczową dyskusję. Konfrontacja wokalistki i byłego Głównego Inspektora Sanitarnego, lekarza Marka Posobkiewicza wydaje im się co najmniej dziwna.

Nie wiem, co mnie bardziej śmieszy - Edyta Górniak w Polsat News czy Rymanowski przytakujący głową na to, co ona mówi. W tym kraju nawet media są pośmiewiskiem.
Wolność słowa ma swoje granice. Bogdan Rymanowski zapraszający takie osoby jak Edyta Górniak do wypowiedzi w prime time jest osobiście odpowiedzialny za degrengoladę, którą mamy w kraju.
Rymanowski jest dziennikarzem? Czy konferansjerem? - pytali.

Przypomnijmy - kilka tygodni temu Edyta Górniak "zasłynęła" wypowiedzią na temat koronawirusa i rzekomych statystów, którzy leżą w szpitalach, udając chorych, a w całej pandemii doszukiwała się spisku, za który może być odpowiedzialny Bill Gates. Już wtedy do wypowiedzi Górniak odniósł się sam Posobkiewicz, który "pozdrawiał ją" ze szpitala, a teraz mieli okazję porozmawiać ze sobą za wizji. 

Zobacz wideo Edyta Górniak: Wirus istnieje, jest na to wiele dowodów