Edyta Górniak nie podeszła do egzaminu maturalnego. Jakim wykształceniem może pochwalić się diwa?

Edyta Górniak zrezygnowała z edukacji na rzecz kariery. Nie przeszkodziło to jednak artystce w wyrobieniu własnego zdania na wiele tematów. Jakie formalnie jest jej wykształcenie?

Edyta Górniak nie stroni od dzielenia się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Jej ostatni live, który trwał trzy godziny, wywołał niemałą burzę w sieci. Z teoriami Edyty na temat koronawirusa, szczepionek i Billa Gatesa nie zgodzili się nie tylko lekarze. Zareagowali też koledzy i koleżanki z branży. W komentarzach zaś posypały się słowa krytyki.

Ci, którzy sprzeciwiali się szerzeniu przez diwę niestworzonych treści, powoływali się na jej wykształcenie, a dosadniej - na brak wykształcenia kierunkowego, które pozwalałoby jej na uzasadnione odpowiednią wiedzą wypowiedzi. Postanowiliśmy więc zagłębić się w historię edukacji Edyty Górniak.

Edyta Górniak nie ma wyższego wykształcenia. Jak wyglądała jej edukacja?

Po ukończeniu nauki w szkole podstawowej Edyta Górniak uczęszczała do Technikum Ogrodniczego w Prószkowie (woj. Opolskie), skąd przeniosła się do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku. W trzeciej klasie przerwała naukę ze względu na karierę.

Diwa otwarcie przyznaje się do tego, że nie ma matury. W tym czasie gwiazda była zajęta przygotowaniami do premiery musicalu "Metro" na Broadwayu.

Choć sama nie podchodziłam do matury, bo w tym czasie los postawił mnie na scenie nowojorskiego Broadwayu (z premierą musicalu "Metro"), to uwierzcie mi, że wysoki poziom stresu nie odstępuje mnie od lat. Rozumiem więc Wasze napięcia i obawy - napisała kiedyś na swoim Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko Górniak i Chylińska nie mają matury. Tym gwiazdom brak wyższego wykształcenia nie przeszkodził w karierze

Jak widać brak wyższego wykształcenia nie przeszkodził Edycie w zrobieniu kariery. Nie jest też jedyną gwiazdą, której nauka w szkolnych ławach nie była niezbędna, żeby odnieść sukces. Do grona artystów, którzy przedłożyli karierę nad edukację należą między innymi Agnieszka Chylińska, Paulina Młynarska, Kayah, Kamil Bednarek, Zbigniew Hołdys, Robert Gawliński, Maciej Maleńczuk i Andrzej Wajda.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.