Oscary 2022. Wiemy, które polskie stacje będą transmitowały wydarzenie

Przed nami kolejna już gala wręczenie najważniejszych nagród filmowych, Oscarów. Imprezę będzie można obejrzeć w polskiej telewizji. Które stacje zdecydowały się na wyemitowanie wydarzenia?

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

W zeszłym roku ceremonia, ze względu na pandemię koronawirusa, została przeniesiona do Dolby Theatre i na dworzec kolejowy Union Station. 94. gala wręczenia Oscarów w tym roku odbędzie się wyłącznie w Dolby Theatre at Hollywood & Highland Center. Wydarzenie będzie transmitowane przez stacje telewizyjne na całym świecie.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

Oscary 2022. Wiemy, która polska stacja będzie transmitowała galę

Tradycyjnie już, transmisji w polskiej telewizji podjęła się stacja Canal+. Ceremonię zobaczymy na głównym kanale programu Canal+ oraz w serwisie Canal+ Online. Wydarzenie będzie komentowane przez dziennikarkę Karolinę Korwin Piotrowską oraz krytyka filmowego Błażeja Hrapkowicza. Galę widzowie będą mogli obejrzeć w nocy z 27 na 28 marca.

Rozkładówka marcowa programu Canal+ będzie obfitowała w oscarowych laureatów z poprzednich lat. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie zeszłorocznych triumfatorów z kategorii najlepszy film oraz najlepszy film nieanglojęzyczny. 13 marca o 21:30 zobaczymy "Na rauszu" z brawurową rolą Madsa Mikkelsena, zaś 27 marca "Nomadland".

Oscary 2022. Jakie filmy mają największe szanse na zdobycie statuetki?

Zdaniem krytyków, największą szansę na zdobycie dużej ilości statuetek ma film „Psie pazury". Czarnym koniem może okazać się również produkcja "Belfast" i najnowsze dzieło Stevena Spielberga "West Side Story". Nie zabraknie również polskiego akcentu. Do nagrody w kategorii krótkometrażowy film aktorski nominowany jest film Tadeusza Łysiaka "Sukienka".

Będziecie oglądali 94. galę wręczenia Oscarów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.