Eurowizja 2022. To oni powalczą o występ w Turynie. Kim są uczestnicy polskich preselekcji?

W polskich preselekcjach do Eurowizji 2022 zmierzy się dziesięciu kandydatów. Zwycięzca może być jednak tylko jeden. Kto wygra możliwość występu w Turynie?

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji

Już w najbliższą sobotę odbędą się polskie preselekcje do Eurowizji 2022. O zwycięstwo rywalizować będzie dziesięciu kandydatów. Poznajcie uczestników tegorocznych eliminacji.

Eurowizja 2022. Uczestnicy polskich preselekcji

Do rywalizacji o występ w finałach Eurowizji 2022 w Turynie stanie dziesięciu kandydatów. 

Ania Byrcyn to wokalistka, którą widzowie mogą kojarzyć z występów w "The Voice of Poland". Artystka dotarła aż do finału 11. edycji. Zwycięstwo odebrał jej Krystian Ochman. W preselekcjach wystąpi z piosenką "Dokąd".

Daria Marcinkowska również występowała w muzycznym show TVP. Wokalistka była uczestniczką dziesiątej edycji. Najbardziej znana jest z hitu "Love Blond". W eliminacjach przedstawi utwór "Paranoia".

Emilia Dębska (Mila) jest kolejną kandydatką, która ma na koncie występ w "The Voice of Poland". Artystka odpadła na etapie bitew. Wokalistka próbowała już swoich sił w preselekcjach do Eurowizji, tyle że… słoweńskich. W polskich zaśpiewa piosenkę "All I Need".

Karolina Lizer to młoda artystka, której muzyka utrzymana jest w folkowych klimatach. Wokalistka była finalistką Koncertu Debiutów na 57. KFPP w Opolu. W sobotnich eliminacjach wystąpi z utworem "Czysta Woda".

Karolina Stanisławczyk & Chika Toro to duet wokalistek. Pierwsza z nich to młoda polska wokalistka, która w 2021 roku wydała debiutancki album "Cliché". Chika Toro to natomiast kolumbijska piosenkarka, która promuje latynoską kulturę na świecie. Razem z raperem Popkiem nagrała hit "Polombia", który ma prawie dziesięć milionów wyświetleń w serwisie YouTube. W eliminacjach panie zaprezentują kawałek "Move".

Krystian Ochman to wokalista i kompozytor. Artysta wygrał 11. edycję programu "The Voice of Poland". Podczas koncertu konkursowego zaśpiewa utwór "River", który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony internautów.

Lidia Kopania to polska piosenkarka, która ma już za sobą występ na Eurowizji. W 2009 roku reprezentowała Polskę z piosenką "I Don’t Wanna Leave", nie osiągnęła jednak dużego sukcesu. W tegorocznych eliminacjach wystąpi z kawałkiem "Why Does It Hurt?".

Kuba Szmajkowski to członek boysbandu 4Dreamers. W 2018 roku brał udział w programie  "The Voice Kids", w którym udało mu się dotrzeć aż do finału. W preselekcjach zaprezentuje piosenkę "Lovesick".

Siostry Szlachta to bliźniaczki, które robią muzyczną karierę. Popularność zyskały dzięki występowi w "Szansie na sukces" poświęconej utworom Maryli Rodowicz. Już raz próbowały swoich sił w eliminacjach do Eurowizji, przegrały jednak z Alicją Szemplińską. W tegorocznych preselekcjach zaśpiewają kawałek "Drogowskazy".

Unmute to zespół, którego wszyscy członkowie są niesłyszący. Poprzez swoją działalność muzyczną chcą walczyć ze stereotypami dotyczącymi osób mających problemy ze słuchem. W eliminacjach wystąpią z piosenką o przewrotnym tytule - "Głośniej Niż Decybele".

Kogo typujecie na zwycięzcę tegorocznych preselekcji? Macie swojego faworyta?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.