Eurowizja 2021. Marek Sierocki. Kim jest jeden z komentujących konkurs? [wiek, wzrost, Instagram]

Eurowizja 2021. Marek Sierocki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych w Polsce. Wraz z Aleksandrem Sikorą skomentują tegoroczny, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Co jeszcze wiemy o Marku Sierockim?

30 kwietnia 2021 ogłoszono informację, według której to Marek Sierocki w duecie z Aleksandrem Sikorą poprowadzą i skomentują 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zastąpią na tym miejscu Artura Orzecha, który przez wiele lat związany był z tym formatem. Kim jest Marek Sierocki?

Zobacz wideo Polacy od lat bez eurowizyjnego sukcesu. Jest na niego recepta? [Popkultura]

Eurowizja 2021. Marek Sierocki: kariera zawodowa

Marek Sierocki jest jednym z najbardziej znanych, polskich dziennikarzy muzycznych. Swoją pracę w telewizji rozpoczynał jako ilustrator muzyczny w programie "Poligon Naczelnej Redakcji Programów Wojskowych PRL" w latach 80. Jako prezenter po raz pierwszy sprawdził się w 1985 na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie. Wtedy też został zatrudniony jako prezenter muzyczny Teleexpressu. W latach 2000–2004 był szefem Redakcji Rozrywki TVP1, a także dyrektorem artystycznym dwóch najbardziej prestiżowych polskich festiwali: w Opolu i Sopocie. W 2020 został ponownie mianowany dyrektorem artystycznym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Celine Dion, AbbaOni wystąpili na Eurowizji, a teraz są światowej sławy gwiazdami

Od 2012 posiadał swój autorski program "Video Mix" na antenie Polo TV. W latach 2013–2014 prowadził "W rytmie disco" na antenie TVP Rozrywka. We wrześniu 2019 dołączył do redakcji Radia Plus, gdzie prowadzi "Prywatka z Radiem Plus", "Przebojowa poczta Marka Sierockiego" oraz "Muzyczny Alfabet Marka Sierockiego". W kwietniu na antenę TVP trafiła kolejna edycja "Szansy na sukces" z Sierockim w roli prowadzącego. 

Wiemy kto poprowadzi Eurowizję 2021!Eurowizja 2021. TVP wybrało nowych prowadzących. Rafał Brzozowski typował trafnie

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 3 października 2013 Marek Sierocki został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi ''za zasługi dla rozwoju telewizji publicznej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej''.

Marek Sierocki: wiek, waga, wzrost, Instagram, żona/partnerka, dzieci

Marek Sierocki urodził się 27 lipca 1959 (62 lata) w Zielonce. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia. Gra na akordeonie, co można było zobaczyć podczas Śląskiej Gali Biesiadnej. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wiadomo, że Marek Sierocki od lat jest żonaty, natomiast brak informacji o tym, aby posiadał dzieci. Dziennikarz chroni swoją prywatność i nie udostępnia informacji dotyczących jego życia osobistego. Nie posiada także konta na Instagramie. 

Więcej o: