Eurowizja 2021. O której i gdzie obejrzeć pierwszy półfinał? Czy dziś wystąpi Rafał Brzozowski?

Eurowizja 2021. Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć pierwszy półfinał Eurowizji 2021, który odbędzie się już 18 maja? Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?

Fani Eurowizji już nie mogą się doczekać powrotu na antenę ich ulubionego wydarzenia muzycznego. W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa producenci tego międzynarodowego festiwalu zdecydowali się odwołać konkurs. Reprezentować Polskę miała w nim Alicja Szemplińska - laureatka sztandarowego talent show telewizji publicznej The Voice of Poland. 

Zobacz wideo Rafał Brzozowski przygotowuje się do Eurowizji. Śpiewa "The Ride" pod prysznicem?

Od kilku tygodni wiadomo, że w tegorocznej edycji reprezentantem Polski będzie Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride". Zdania na temat tego wyboru są podzielone. Część osób jest zawiedziona tym, że ubiegłoroczna kandydatka nie otrzyma szansy reprezentowania kraju, inni wskazują na to, że wybrany utwór nie jest dość oryginalny, aby uzyskać uznanie widzów i sędziów Eurowizji.

O tym jak będzie w rzeczywistości przekonamy się niebawem - Rafał Brzozowski ze swoim utworem weźmie udział w 2. półfinale odbywającym się 20 maja 2021. Zgodnie z zasadami konkurs finałowy poprzedzają dwa półfinały, z których z każdego do finału dostaje się po 10 państw. 

Rafał Brzozowski"Eurowizja 2021". Druga próba Rafała Brzozowskiego podzieliła internautów

Eurowizja 2021. Kiedy odbędzie się 1. półfinał?

Tegoroczny festiwal Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Pierwszy półfinał zaplanowany jest na wtorek 18 maja. Rozpocznie się on o 21.00 i tradycyjnie będzie transmitowany na żywo przez Telewizyjną Jedynkę. Spóźnialscy i zapominalscy mogą obejrzeć powtórkę wydarzenia 19 maja:

  • o godzinie 21:35 w TVP Rozrywka
  • o godzinie 23:40 w TVP Kobieta.

Rafał BrzozowskiBrzozowski nadal liczy na sukces na Eurowizji. Bukmacherzy szczerze w to wątpią

Festiwal i poprzedzające go dwa półfinały będzie można obejrzeć także za pośrednictwem internetu na stronie: eurowizja.tvp.pl

Nie zabraknie jednak nowości. Związany od początku z polską odsłoną festiwalu Eurowizji Artur Orzech tym razem nie skomentuje dla nas wydarzenia. Jego miejsce ma zająć duet: Marek Sierocki i Aleksander Sikora. 

Zobacz też: Michał Wiśniewski przymierzał dawny kostium z Eurowizji. Nie zmieścił się. "Jeszcze siedem kilo"

Więcej o: