Majdanowie u Dowborów. Byłoby miło, gdyby nie nieśmieszne żarty. "Jestem mężczyzną. To zupełnie co innego"

W najnowszym odcinku "Domówki u Dowborów" gościli Małgorzata i Radosław Majdanowie. I byłaby to wizyta ze wszech miar udana, gdyby nie dwa nieśmieszne żarty Macieja i Radosława. Szkoda.

Na tę "domówkę u Dowborów" czekało wielu fanów. O czym świadczą rekordowe wyniki oglądalności spotkania - w piku, jak lubi mawiać pewien prezes pewnej telewizji, do Joanny i Macieja zajrzało nawet 15 tysięcy internautów.

Raczej się nie nudzili. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogli się dowiedzieć o szczegółach baraszkowania w kamperze, i jakie kroki należy przedsięwziąć, by z owego baraszkowania skorzystać w możliwie najbardziej komfortowych warunkach:

Radosław: Trzeba zaparkować kampera tak, by się nie zsunął!

Khloe Kardashian, Natalia Siwiec, Małgorzata RozenekNieproporcjonalna Rozenek, Doda wyginająca horyzont. Wpadki gwiazd w Photoshopie

Zobacz wideo
Małgorzata: Widzieliście te amerykańskie filmy, gdzie para w środku wiadomo, oddaje się rozkoszom, i jest odjazd na ten samochód i on drga. To kamper drga dziesięć razy bardziej.
Radosław: W środku tego nie czuć, ale jak już wychodzisz z kampera, to cały kemping na ciebie się patrzy.

Przy okazji Radosław Majdan zapowiedział, że to nie koniec kamperiadowych eskapad państwa Majdanów, bo planują dwumiesięczny wypad do USA.

Domówka u Dowborów: gośćmi Małgorzata i Radosław Majdanowie. Na zdjęciu Małgorzata i Radosław MajdanowieDomówka u Dowborów: gośćmi Małgorzata i Radosław Majdanowie. Na zdjęciu Małgorzata i Radosław Majdanowie instagram/@joannakoroniewska

Było o rzeczach bardzo istotnych – o tolerancji, o walce z uprzedzeniami, rasizmem, o równe traktowanie wszystkich, bez względu na przekonania, orientację seksualną, kolor skóry. Majdan przywołał wspaniały przykład Manuela Neuera, bramkarza reprezentacji Niemiec, oraz Harry’ego Kane’a, napastnika kadry Anglii, którzy podczas niedawnego Euro grali z tęczową opaską kapitana na ramieniu. I chwała za słowa, które na ten temat padły. Podobnie jak za te o hejcie i o tym, jak sobie z nim radzić. Bez odpowiadania na zasadzie prawa Hammurabiego.

Rozmawiający przypominali, jak ważne są to sprawy. Dlatego tak bardzo zazgrzytał mi pewien fragment rozmowy. W pewnym momencie Maciej Dowbor zwrócił uwagę Joannie, by się tak nie darła".

Dyskusja potoczyła się w kierunku, kto głośno mówi. Małgorzata przyznała, że chce, by wszyscy dobrze ją słyszeli, podobnie jak Asia, bo szanują czas ludzi, którzy ich słuchają.

My mówimy donośnie, nie głośno – stwierdziła Joanna.

Maciej Dowbor odparował: Ja tylko ze względów kulturalnych powiedziałem, że słyszę moją żonę, bo moja żona określiłaby to innym słowem, które by podniosło dramatyzm sytuacji i byłoby to słowo, które nie nadaje się do cytowania przed… 25.

Koroniewska: Naprawdę, bo ty tak nie mówisz?

Dowbor: Ale ja jestem mężczyzną. To jest zupełnie co innego.
Koroniewska: Co to w ogóle jest za różnicowanie. Dowbor, wyjdź stąd. Co to w ogóle jest?

Domówka u Dowborów: gośćmi Małgorzata i Radosław Majdanowie. Na zdjęciu Joanna Kroniewska i Maciej DowborDomówka u Dowborów: gośćmi Małgorzata i Radosław Majdanowie. Na zdjęciu Joanna Kroniewska i Maciej Dowbor instagram/@joannakoroniewska

Wszystko niby w żartach, ale… no właśnie. Nieśmiesznych. Podobnie jak ten Radka o tym, że "wszystko jest ok, jak Małgosia zupy nie przesoli". Po co to? Oczywiście, że jest to spontaniczna rozmowa na żywo, oczywiście, że podczas takowej mogą wymknąć się różne słowa, ale te akurat, zważywszy na cały wielki wątek o tolerancji, równości i dobrostanie, są wyjątkowo nie na miejscu.

Czepiam się? Być może. Ale sam Radek stwierdził, że świat się zmienia i ludzie zaczynają widzieć problemy. Angażują się. Vide Neuer, Kane, czy Sebastian Vettel, mistrz świata F1, który również wsparł społeczność LGBT. A np. nasi piłkarze tego nie robią, bo wmawia się im, że sport jest apolityczny. Nie mają odwagi. Zatem jeśli coś komuś przeszkadza, to powinno się zabrać głos.

To zabieram.

Małgorzata RozenekRozenek w klapkach za trzy tysiące złotych.To nic w porównaniu z torebką

Więcej o: