Czapka z czystej wełny i kaszmiru? To moje TOP 3 modele. Reserved, Wólczanka lub Answear

Która wełniana czapka najlepiej spełnia oczekiwania? Ceny zaczynają się od 69,99 złotych, a składy zaskakują. Wełna jagnięca, wełna merino i kaszmir to nie coś, co się widuje na co dzień. Ciepłe, ładne, idealne na nadchodzącą zimę.

Jesienią i zimą szczególnie dbamy o jakość naszych ubrań. Znacznie częściej spoglądamy wtedy na metkę ze składem, a w przypadku tych czapek się nie zawiedziemy. Kaszmir, wełna merino lub alpaka znajdują się w moim TOP 3, ale mile widziane jest wszystko to, co naturalne i oddychające. Tym razem spoglądam "pod lupę" idą popularne sieciówki.

Czapka z kaszmirem Reserved. Czy ten model jest wart uwagi?

Prawie 100 złotych za czapkę to nie jest mało, dlatego warto zbadać skład takiego modelu. Czy ta z Reserved, chociaż kusi wyglądem i nazwana jest "wełnianą czapką z kaszmirem", przejdzie próbę? Nie warto ufać opisom, tylko weryfikować składy osobiście - "z wełną" lub "z kaszmirem" często okazuje się zaledwie ułamkiem całego składu.

Czapka z Reserved zdała śpiewająco! Dodatek znanej sieciówki to prawdziwe znalezisko, które z czystym sumieniem można określić jakością premium. Składa się ona w 70 procentach z wełny i 30 z kaszmiru. Taki skład za mniej niż 100 złotych? To oferta, która powinna skusić każdą fankę dobrej jakości i stylu. 

Wełniano-kaszmirowa czapka Reserved. To naprawdę jest jakość premiumWełniano-kaszmirowa czapka Reserved. To naprawdę jest jakość premium fot. reserved.com

149,99 złotych kontra 69,99. Dwie marki, dwie podobne czapki - która okaże się faworytem? 

Marka Wólczanka ostatnio coraz częściej zaskakuje perełkami. Znajdziesz tam zarówno ciepłe sukienki, świetne koszule do pracy, jak i jesienno-zimowe dodatki. Answear z kolei to genialne rozwiązanie, jeśli chcesz "rozeznać się w temacie". Sklep, który ma w swojej ofercie tak dużo znanych marek, z pewnością ma coś do zaoferowania. Pod lupę biorę dwie "wełniane" czapki, które znacznie różnią się ceną. Która okaże się faworytem? 

Beżowe, prążkowane, reklamowane jako "wełniane". Jak jest w rzeczywistości? Model Answear Lab, który jest przeceniony o połowę i kosztuje 69,99 złotych, wykonano w 100 procentach z wełny jagnięcej. Miękka, ciepła i świetnej jakości. 

Drugą opcją jest model z Wólczanki. Ta jest droższa i kosztuje niespełna 150 złotych. Składa się w 75 procentach z wełny, reszta to poliamid. Czy jest to wada? Niekoniecznie! Tak duża zawartość naturalnego materiału i tak gwarantuje zadowalającą jakość, a dzięki dodatkowi poliamidu czapka dobrze się układa i wygląda. Jeśli chodzi o różnice w wyglądzie - ta marki Wólczanka jest nieco delikatniejsza i miększa dla wielu ładniejsza. W ofercie znajdziesz też czapkę z czystej wełny merino - zieloną, plecioną, jeszcze tańszą! 

Czapka z wełną Wólczanka. Czy jest lepsza od modelu Answear Lab?Czapka z wełną Wólczanka. Czy jest lepsza od modelu Answear Lab? fot. wolczanka.pl

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.