Tomasz Jakubiak pod koniec września ubiegłego roku na antenie "Dzień dobry TVN" opowiedział publicznie o swojej chorobie, informując, że zdiagnozowano u niego rzadki i trudny do wyleczenia nowotwór jelita i dwunastnicy. - To jest coś, co praktycznie nie występuje albo występuje u niecałego procenta ludzi na świeci - wyznał. Od tego czasu znany z "MasterChefa" kucharz starał się regularnie informować o tym, jak się czuje i jak przebiega jego leczenie. W ostatnim czasie zamilkł, co zaniepokoiło jego fanów. Teraz po dłuższej przerwie znów zabrał głos.
Nagranie, na którym Tomasz Jakubiak zwraca się do internautów pojawiło się w mediach społecznościowych sieci sklepów Deli 4 You Market. Jakubik zwrócił się w nim do internautów, informując, że musiał podjąć leczenie w Grecji. Przyznał też, że mierzy się z komplikacjami - wodą w płucach.
Jak widzicie, moja choroba trochę zakręciła i się okazało, że musiałem jak najszybciej jechać na dalsze leczenie, które odbywa się w Atenach. Jakby tego było mało, to jeszcze mam wodę w płucach, więc w ostatniej chwili musiałem zrezygnować z samolotu i pojechać karetką 2,5 tys. km. Nikt dalej za bardzo nie wie, o co chodzi z moją chorobą
- wyznał słabym głosem.
W dalszej części nagrania znany kucharz przyznał, że potrzebuje pomocy finansowej na leczenie w Grecji. - Nagrywam ten filmik, bo muszę ruszyć z kolejną zbiórką, a nie chcę zostać w Grecji. Będę wdzięczny, jak puścicie dalej i sami coś wrzucicie. Dziękuję wam bardzo i kocham was! Najlepszego! - powiedział.
Pod nagraniem pojawił się też wpis przyjaciół Jakubiaka, którzy wprost poinformowali, że stan zdrowia kucharza się pogorszył. Prosili też o zasilenie zbiórki, którą dla niego zorganizowali na leczenie w Atenach. "Stan naszego przyjaciela Tomka się pogorszył i teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje naszego wsparcia. Chcemy nadal wspierać go i jego rodzinę w tym niezwykle trudnym czasie. Nasze myśli są z nimi i wszyscy mamy nadzieję na powrót Tomka do zdrowia! Kochamy cię Tomku, jesteśmy z tobą!" - czytamy.
Dziennikarka trafiła na SOR. Tak skończyły się jej popisy taneczne w Republice
O tym występie na "Sylwestrze z Dwójką" mówią wszyscy. Maryla Rodowicz nie była sama na scenie
Górniak ogłosiła, że wybaczyła Steczkowskiej. Reakcja Justyny? To trzeba zobaczyć. Hit!
Aleksandra i Sławosz Uznańscy-Wiśniewscy spodziewają się dziecka. "Powiększy nam się rodzina"
Odmieniona Górniak na sylwestrowej scenie. W nowej odsłonie trudno ją rozpoznać!
Zaskakujące zachowanie Edyty Górniak podczas sylwestra. To działo się za kulisami
TV Republika w ogniu krytyki po transmisji sylwestrowej imprezy. W komentarzach armagedon
Doda wprost o relacji z Edytą Górniak. Padły gorzkie słowa o show-biznesie
Doda o wynagrodzeniu za Sylwestra TVP. Wtem wygadała się o współpracy ze stacją