• Link został skopiowany

Ekspert przyjrzał się wnętrzu posiadłości Lubomirskich. "To tam kompletnie nie pasuje"

Jan Lubomirski-Lanckoroński na co dzień mieszka na zamku. Posiadłości przyjrzał się ekspert ds. aranżacji wnętrz. Tak ocenił wnętrze.
Posiadłość Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego
Fot. Instagram/@princeslubomirskifoundation

Jan Lubomirski-Lanckoroński pochodzi z rodu książąt Lubomirskich herbu Szreniawa bez krzyża. Na co dzień zajmuje się działalnością charytatywną, a także kulturalną. Wraz z żoną, hrabianką Heleną Mańkowską, zamieszkują w zamku w Lubniewicach. Wnętrzu posiadłości postanowił przyjrzeć się ekspert, Jonatan Kilczewski. W rozmowie z portalem Show News ocenił aranżację

Zobacz wideo Wiemy jaką nieruchomość kupiła Karolina Pisarek w Dubaju

Jan Lubomirski-Lanckoroński mieszka na zamku. Tak specjalista ocenił wnętrza księcia

Na Instagramie Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego możemy przyglądać się wystawnemu życiu księcia i jego rodziny. Wielokrotnie na zdjęciach pojawia się zamek - a przede wszystkim jego wnętrza. Z tej okazji portal Show News postanowił skontaktować się z ekspertem ds. aranżacji wnętrz. Jonatan Kilczewski zauważył, że zamek to ważny element polskiego dziedzictwa kulturowego. "Zamek państwa Lubomirskich to niewątpliwie polskie dziedzictwo kulturowe. Nie ma co dywagować o wnętrzach tego budynku, jest to zabytek, o który trzeba dbać, by następne pokolenia mogły oglądać piękną historię sztuki i architektury" - stwierdził.

Specjalista zwrócił uwagę na fakt, że w posiadłości księcia znajduje się dużo nowoczesnych dodatków, które niekoniecznie komponują się z historycznym charakterem zamku  w Lubniewicach, który wybudowano pod koniec XVIII roku. "Nie wiem, czy pan Lubomirski faktycznie tam pomieszkuje, czy tylko odbywają się tam oficjalne spotkania. Jednak osobiście zwróciłem uwagę na niektóre dodatki czy meble (jak stosunkowo nowoczesne krzesła i stół z technorattanu), które kompletnie nie pasują do tego wnętrza" - podkreślił Kilczewski. "Trzeba pamiętać, że tego typu obiekty rządzą się innymi prawami i nie powinno się tam wstawiać rzeczy według własnego widzimisię, w szczególności gdy mają dostęp do tego nie tylko właściciele, ale jest to również pokazywane publicznie. W tym wypadku wymaga się zdecydowanie więcej!" - dodał. 

Internauci ocenili posiadłość Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego

Książę chętnie dzieli się zdjęciami z wnętrz posiadłości, które - jak już wspomnieliśmy - pojawiają się w jego mediach społecznościowych. Posiadłość liczy sobie 100 komnat. Tuż przy niej znajdują się ogromny park i jezioro. Tutaj poznacie szczegóły: Tak mieszka Lubomirski-Lanckoroński. W zamku aż 100 komnat! Pod postami pojawiają się wiele komentarzy. Internauci zachwycają się zamkiem, często komentując jego wystrój. "Pięknie i klimatycznie",  "Piękne ujęcia we wnętrzu i urzekające plenery", "Przepiękny zamek", "Jestem pod wrażeniem tego klimatu" - czytamy w komentarzach pod licznymi postami. 

Posiadłość Jana Lubomirskiego-LanckorońskiegoJan Lubomirski-Lanckoroński pokazał zamek w zimowej odsłonieJan Lubomirski-Lanckoroński pokazał zamek w zimowej odsłonie
Fot. Instagram/@princeslubomirskifoundation
Więcej o:

Komentarze (10)

Ekspert przyjrzał się wnętrzu posiadłości Lubomirskich. "To tam kompletnie nie pasuje"

gapcio2010
3 miesi?ce temu
Śmieszny ekspert , który co najwyżej powinien oceniać wystrój różnych "M" , bo niewiele wie o zamkach.
a.k.traper
3 miesi?ce temu
Skoro ma zamek to mu ekspert niepotrzebny tylko pieniądze,:)))
nikola.w.majtach
3 miesi?ce temu
Zespół pałacowy zbudowany w XIX wieku a przebudowany w XX przez rodzinę von Waldow und Reitzenstein.
Zaiste polskie dziedzictwo kulturowe.
Lecz się, Kwasek, razem ze swoim ekspertem.
Dziennikarstwo....
algreg
3 miesi?ce temu
Musi być zimno jak w psiarni. A magnateria na poddaszu farelką się dogrzewa.
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).