Margaret zapytana o religię w szkole. Ma jasne poglądy. "Jestem świeżo upieczoną apostatką" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Po sopockim występie zapytaliśmy Margaret o jej stosunek do kwestii religii w szkole. Piosenkarka ma klarowne poglądy. Przypomniała, że dokonała już apostazji.

Gwiazdą pierwszego dnia Polsat Hit Festivalu w Sopocie była Margaret. Piosenkarka wystąpiła w koncercie "Radiowy Przebój Roku", gdzie zaśpiewała swoją piosenkę "Tańcz głupia". W rozmowie z Plotkiem Margaret wyznała, że chętnie zagrałaby w Sopocie cały koncert, a nie wykonywała zaledwie jedną piosenkę. Podczas wywiadu pojawiły się także kwestie światopoglądowe. Margaret podkreśliła, że jest apostatką. Powiedziała też, w co wierzy. 

Zobacz wideo Margaret o religii w szkołach. Wspomina o apostazji

Margaret jest przeciwna obowiązkowej religii w szkole

Margaret została zapytana o reporterkę Karolinę Sobocińską, czy opowiada się za religią w szkołach. Piosenkarka ma w tej kwestii klarowną opinię. - Myślę, że nie - odpowiedziała Margaret. Jednocześnie artystka dopytywała, czy faktycznie jest tak, że religia jest obowiązkowa w szkole. Reporterka Plotka sprecyzowała, że istnieje wybór między religią a etyką. - Jestem świeżo upieczoną apostatką, więc ja uważam, że religii nie powinno być - dodała Margaret. 

W co wierzy Margaret? "Nie nazywam tego. Nie chcę tego układać w system"

Reporterka Plotka dopytała Margaret, dlaczego zdecydowała się na apostazję. - Po co być w instytucji, której nie rozumiesz? Która do ciebie nie przemawia? Uważam to wręcz za bycie hipokrytą, będąc w Kościele i jawnie to krytykując. A ja chcę być w zgodzie ze sobą - podkreśliła Margaret. Karolina Sobocińska zadała pytanie piosenkarce, czy w coś wierzy. - Wierzę w coś większego. Nie nazywam tego. Nie chcę tego układać w system, bo systemy zazwyczaj my, ludzie, potrafimy nieźle z****ć. Staram się odkrywać swoją duchowość, robić jogę, ale nie nazywam tego. Nie klękam przed nikim i niczym. 

Na drugi dzień Polsat Hit Festivalu zaplanowano koncert gwiazd, które debiutowały w Polsacie. Będą więc artyści znani chociażby z "Idola" czy "Must Be The Music: Tylko Muzyka". Poza tym widzowie zobaczą też koncert artystów, którzy w mijającym sezonie zdobyli diamentowe płyty, a także jubileusz Majki Jeżowskiej. Zwieńczeniem będzie koncert z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego w ramach "Wodecki Twist".

Podobał ci się występ Margaret w Sopocie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.