Jaką klientką jest Agata Duda? Projektantka zdradza kulisy. "Tak ją wewnętrznie nazywamy"

Dorota Goldpoint jest jedną z ulubionych projektantek Agaty Dudy, a pierwsza dama często pokazuje się w kreacjach jej autorstwa. Znawczyni mody uchyliła rąbka tajemnicy na temat współpracy z żoną prezydenta.

Agata Duda żyje na świeczniku, odkąd jej mąż został prezydentem - czyli niemal od dekady. Opinia publiczna bacznie śledzi nie tylko jej gesty, lecz także stroje, w których pierwsza dama pokazuje się na oficjalnych wydarzeniach. Można odnieść wrażenie, że jest tyle samo zwolenników, co przeciwników stylu Agaty Dudy. Dorota Goldpoint w rozmowie z Pudelkiem podkreśla, że dobór kreacji dla żony prezydenta jest w dużym stopniu uwarunkowany zasadami protokołu dyplomatycznego.

Zobacz wideo Wybrała róż

Dorota Goldpoint o współpracy z Agatą Dudą

Dorota Goldpoint ujawniła, że współpraca z Agatą Dudą rozpoczęła się w momencie, gdy pierwsza dama doceniła jej kreację stworzoną dla Alicji Węgorzewskiej. "Niedługo po występie otrzymałam zapytanie od kancelarii prezydenta, czy mogę przygotować kilka stylizacji dla pierwszej damy. Lady, bo tak nazywamy wewnętrznie pierwszą damę, zjawiła się w naszym atelier. Dokonałyśmy pomiaru, ustaliłyśmy zasady współpracy i tak się zaczęło" - opowiada. Goldpoint podkreśla, że żona Andrzeja Dudy jest wymagająca, ale przy tym pozostaje "bardzo uśmiechniętą osobą, serdeczną, wyrozumiałą". 

Pani prezydentowa lubi asymetrię i chętnie korzysta z moich podpowiedzi. Oczywiście poza indywidualnymi preferencjami należy pamiętać, że gdy przygotowuje się stroje dla pierwszej damy, istotną rolę odgrywa kwestia protokołu dyplomatycznego

- dodaje projektantka.

Dorota Goldpoint nie przejmuje się krytyką stylizacji Agaty Dudy

Dorota Goldpoint w rozmowie z Pudelkiem podkreśliła, że ma duży dystans do negatywnych komentarzy, które pojawiają się w mediach na temat ubioru Agaty Dudy. Projektantka zaznaczyła, że osoby, które ubierają gwiazdy, mogą nie mieć świadomości, jakie ograniczenia w doborze stroju ma na co dzień pierwsza dama. "Protokół dyplomatyczny wymaga zachowawczości. W małym zakresie, w jakim jest to możliwe, wykorzystujemy z panią Dudą odrobinę szaleństwa, pokazuje się czasem w czymś bardziej odważnym" - tłumaczy znawczyni mody. Agata Duda od początku kadencji jej męża mocno zmieniła fryzurę. Pamiętacie ją w krótszych włosach? Dawne zdjęcia pierwszej damy znajdziecie w galerii na górze strony.

Podoba ci się styl Agaty Dudy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.