Jak mieszkają gwiazdy w domu opieki w Skolimowie? Puściły parę z ust

W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich artyści nie mogą narzekać na warunki. Wiadomo, jak im się żyje w ostatnich latach życia.

Znane osoby zasłużone dla kultury mogą cieszyć się jesienią życia spędzoną w podwarszawskim Skolimowie. W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich mieszka obecnie m.in. Zofia Kucówna, Halina Kowalska, Agnieszka Byrska-Zaczyk oraz Ryszarda Gozdowska. "Super Express" sprawdził, w jakich warunkach teraz żyją. Jak wyglądają ich małe "mieszkanka"? Każdy apartament wygląda bowiem jak przytulna kawalerka, a nie pokój hotelowy. Pensjonariusze mają w nim własne meble i rodzinne pamiątki, by czuć się jak najbardziej komfortowo i jak u siebie. Mogą też liczyć na własny aneks kuchenny i łazienki.

Zobacz wideo Szapołowska marzy o powrocie do pracy. Jest jedna blokada

Jak się żyje w Skolimowie? Gwiazdy puściły parę z ust

Jedną z gwiazd, która nie może nachwalić się Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, jest Zofia Kucówna. - Jest tu nam tak dobrze, jak we własnym domu, a nawet lepiej. Ja u siebie w mieszkaniu na Szucha nie miałam tak czysto, jak mam tutaj. Panie sprzątają pokój u mnie raz na tydzień - stwierdziła aktorka, która niedawno wyprawiała tam przyjęcie z okazji 90. urodzin. W Skolimowie mieszka też gwiazda filmu "Nie lubię poniedziałku" i serialu "Alternatywy 4" - Halina Kowalska. Aktorka tak jak inni pensjonariusze, może liczyć na przytulny salonik z kuchnią oraz oddzielną sypialnię. Ściany jej mieszkania zdobią zdjęcia z mężem, pamiątkowe obrazy oraz zdjęcia z lat młodości. Aktorka swego czasu dzieliła tam życie z aktorem Włodzimierzem Nowakiem, który zmarł w marcu 2022 r. - Dobrze mi się tu żyje, ale od kiedy odszedł mąż, to dokucza mi samotność. Było nam dobrze ze sobą, tyle lat, całe życie - opowiadała.

W Skolimowie emeryci nie mogą narzekać na nudę

Mieszkańcy Skolimowa mogą liczyć na różne aktywności. m.in. na siłownię pod gołym niebem. W ich domu znajduje się też część wspólna, w której emeryci grają np. w gry. Poza tym wiadomo, że w Skolimowie regularnie są koncerty i zabawy. - Organizują nam potańcówki, ale niestety nie ma z kim tańczyć, bo nasi panowie są albo chorzy, albo po prostu źle tańczą i depczą po paluszkach - śmiała się w "Super Expressie" Ryszarda Gozdowska - tancerka. Obecnie w domu w Skolimowie mieszka też m.in. aktorka teatralna Alina Kaniewska-Krasucka, gwiazda serialu "Klan" Halina Jabłonowska, Barbara Pietkiewicz-Kraśko, Wanda Majerówna, czy aktorka Marlena Milwiw-Baron, która jest babcią słynnego jurora z "The Voice of Poland" - Aleksandra Barona. Więcej zdjęć ze środka znajdziesz w galerii na górze strony.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Kto w 2023 roku mieszka w domu opieki? Fot. YouTube.com/rozrywkase

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.