Znany dziennikarz żegna się z wysokim stanowiskiem. Kilkanaście lat pracował w TVP Sport

Sebastian Parfjanowicz dołączył do grona osób, które żegnają się z Telewizją Polską. Dziennikarz przez długi czas związany był z TVP Sport i zajmował eksponowane stanowisko.

Zmiany w Telewizji Polskiej trwają od jakiegoś czasu i zdaje się, że jeszcze daleko do ich zakończenia. Chodzi przede wszystkim o roszady kadrowe, które są następstwem wyników jesiennych wyborów. Donald Tusk jeszcze przed wygraną wielokrotnie zapowiadał prawdziwą rewolucję i słowa dotrzymał. Znaczna część pracowników odeszła sama. Inni otrzymali wypowiedzenia lub wygasły ich umowy. Do grona osób, które żegnają się z publicznym nadawcą dołączył właśnie Sebastian Parfjanowicz - poinformował portal Wirtualne Media.

Zobacz wideo Szpakowski o zmianach w TVP: Lepszego znawcy nie ma

Przyszedł czas na zmiany w życiu Sebastiana Parfjanowicza. Dziennikarz żegna się z wysokim stanowiskiem

Sebastian Parfjanowicz przez lata wypracował sobie miano jednego z najpopularniejszych dziennikarzy TVP Sport. Od 2020 roku kieruje on redakcją internetową tej właśnie stacji. Z publicznym nadawcą związany jest już od kilkunastu lat i dotychczas żadna ze stron nie nagłaśniała jakichkolwiek problemów. Portal Wirtualne Media poinformował, że Parfjanowicz rozstaje się z Telewizją Polską już z końcem marca. Dziennikarz w Telewizji Polskiej odpowiadał za przygotowywanie reportaży, wydawanie programów oraz pełnienie obowiązków reporterskich. Jego największą pasją jest kolarstwo i sporty zimowe - nic więc dziwnego, że w 2014 roku pojawił się w Soczi na igrzyskach zimowych, a w 2021 roku w Tokio na igrzyskach letnich. Mężczyzna ma na swoim koncie także współpracę z "Przeglądem Sportowym".

Nie tylko Sebastian Parfjanowicz znika z Telewizji Polskiej. Przed nim z publicznym nadawcą pożegnali się inni pracownicy

Zakończenie współpracy Sebastiana Parfjanowicza z Telewizją Polską wydaje się nie być niczym zaskakującym. Już wcześniej spora część osób jednoznacznie kojarzonych z partią Jarosława Kaczyńskiego opuściła siedzibę publicznego nadawcy. Najgłośniej mówiło się o odejściu Danuty Holeckiej, która pełniła funkcję szefowej "Wiadomości" telewizyjnej Jedynki. Obecnie zobaczyć ją można w Telewizji Republika, gdzie równie ochoczo popiera politykę Prawa i Sprawiedliwości.

Włodzimierz Szaranowicz, Sebastian Parfjanowicz, Dariusz SzpakowskiWłodzimierz Szaranowicz, Sebastian Parfjanowicz, Dariusz Szpakowski fot. facebook / Sebastian Parfjanowicz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.