Dudowie świętują 29. rocznicę ślubu. W kościele doszło do zaskakującej sytuacji

Andrzej i Agata Duda są małżeństwem od 29 lat. Mieli dwa śluby - cywilny i kościelny. Na tym drugim doszło do niespodziewanej sytuacji.

Andrzej i Agata Dudowie są małżeństwem od 29 lat. Pierwszy ślub (cywilny) odbył się w grudniu 1994 roku, drugi - kościelny - 18 lutego 1995 roku, więc obchodzą rocznicę ślubu. I właśnie z tym drugim ślubem związana jest wyjątkowa historia. Para zdecydowała się wówczas, za namową księdza, który był również ich spowiednikiem, na nietypową rzecz.

Zobacz wideo Duda po spotkaniu z Tuskiem: Jestem bardzo zadowolony. Zadowolenie wyraził również Donald Tusk

Nie uwierzycie. Andrzej i Agata Dudowie zrobili to na ślubie

Andrzej i Agata Dudowie powiedzieli sobie sakramentalne "tak" przed ołtarzem 18 lutego. O szczegółach ślubu kościelnego po latach od wydarzenia opowiedzieli rodzice Dudy w książce "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk". Jak się okazuje, mama pana młodego odprowadziła go do ołtarza. To musiało wywołać niemałe zaskoczenie wśród zaproszonych gości, ponieważ kiedyś raczej nie praktykowało się takich zwyczajów.

Ich ślub był niezwykłym przeżyciem dla nas i wielkim wydarzeniem. Sakrament błogosławił w kościele Wizytek ksiądz Mieczysław Maliński, który wcześniej był spowiednikiem Andrzeja i Agaty. To on zasugerował, żeby Agatę do ołtarza prowadził jej ojciec, a ja miałam prowadzić Andrzeja. Tak też się stało

- opowiadała we wspomnianej książce matka prezydenta Dudy, Janina Milewska-Duda.

Andrzejowi i Agacie Dudom błogosławił znany kapłan. Sami odczytali czytania w czasie mszy ślubnej

Rodzice prezydenta wspominali również w książce o innej nietypowej sytuacji, która miała miejsce na ślubie syna. Młody student prawa i studentka germanistyki sami odczytali czytania w czasie mszy ślubnej. Więcej zdjęć Andrzeja i Agaty Dudów znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Kolejną nietypową sytuacją w czasie ślubu kościelnego przyszłej pary prezydenckiej był fakt, że młodzi sami odczytali czytania w czasie mszy: - Dodatkowo w czasie mszy Agata i Andrzej sami przeczytali czytania mszalne. Oczywiście także "Pieśń nad pieśniami". A rok później w tym samym kościele ksiądz Maliński chrzcił Kingę

- wspominała w książce mama prezydenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.