Katarzyna Dowbor rozchorowała się po debiucie w "Pytaniu na śniadanie". "Nie dała rady"

Zdrowie Katarzyny Dowbor odmówiło posłuszeństwa. Jak przekazała mediom Joanna Koroniewska, dziennikarka rozchorowała się przez stres związany z debiutem w "Pytaniu na śniadanie".

Katarzyna Dowbor powróciła niedawno do Telewizji Polskiej, gdzie zasiliła budujący się na nowo skład redakcji "Pytania na śniadanie". Pojawienie się 65-letniej prezenterki w TVP spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem od widzów, ale i jej uszczerbkiem na zdrowiu. Przez stres wywołany nową sytuacją, organizm Dowbor odmówił posłuszeństwa. Rąbka tajemnicy w sprawie uchyliła Joanna Koroniewska.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor o menopauzie, TVP i zwolnieniu z Polsatu

Katarzyna Dowbor po debiucie w "Pytaniu na śniadanie" się rozchorowała. "Nie dała rady"

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Katarzyna Dowbor nie pojawiła się na premierze filmu "Dziewczyna influencera", w którym gra jej synowa. - Mama miała być tu dzisiaj z nami, ale jest po trzech odcinkach ("Pytania na śniadanie" - red.) i po prostu nie dała rady. Wiem, że nie dała rady dlatego, że po prostu intensywność tej pracy jest bardzo duża. Rozchorowała się. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej - wytłumaczyła Joanna Koroniewska. Aktorka nie ma wątpliwości, że Dowbor wkrótce stanie na nogi. Podkreśliła jednocześnie, że 65-letnia prezenterka daje świetny przykład dla kobiet w dojrzałym wieku. - Mama udowadnia, że może dawać to, czego nie mają wszystkie młodsze prezenterki. Na Zachodzie to jest normalne. W Polsce jeszcze nie i fajnie jest, że moja mama może być znowu ikoną - podkreśliła.

Katarzyna Dowbor po latach wróciła do Telewizji Polskiej

Katarzyna Dowbor karierę dziennikarską rozpoczynała w programie III Polskiego Radia. Od 1983 roku pracowała z kolei w Telewizji Polskiej, skąd została zwolniona po 30 latach. Szybko jednak znalazła zatrudnienie w telewizji Polsat, gdzie z powodzeniem prowadziła przez dziesięć lat program "Nasz nowy dom". Gdy jednak w Polsacie dyrektorem programowym został Edward Miszczak, prezenterka ponownie musiała pożegnać się z posadą, a na jej miejsce weszła Elżbieta Romanowska. Odzew i wsparcie widzów w tym czasie pokazał jednak, że lukę po jej zwolnieniu trudno będzie wypełnić. Po odejściu z Polsatu, do Dowbor odezwała się Telewizja Polska z propozycją poprowadzenia "Pytania na śniadanie". Prezenterce towarzyszy Filip Antonowicz, który już zdążył opowiedzieć mediom, jak pracuje mu się z doświadczoną koleżanką z branży.

Filip Antonowicz i Katarzyna Dowbor w 'Pytaniu na śniadanie'Filip Antonowicz i Katarzyna Dowbor w 'Pytaniu na śniadanie' fot. screen stream.tvp.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.