Kim jest żona Dariusza Jońskiego? Oskarżono ją o przyjęcie łapówki w postaci wędlin

Dariusz Joński jest przewodniczącym komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Kim jest jego żona i czym się zajmuje?

Dariusz Joński jest teraz jednym z najbardziej prominentnych polityków koalicji rządzącej. Obecnie jego rolą jest bycie przewodniczącym komisji śledczej ws. wyborów kopertowych. Kim jest jego żona i czym zajmuje się Małgorzata Espinoza-Jońska?

Zobacz wideo Dariusz Joński: Kaczyński będzie odpowiadał przed komisją ds. wyborów kopertowych

Kim jest żona Dariusza Jońskiego? Żona posła ma kubańskie korzenie

Komisja śledcza, której przewodzi Joński, została powołana w związku z wyborami korespondencyjnymi. Ówczesna partia rządząca chciała przeprowadzić wybory prezydenckie w 2020 roku, ale w związku z panującą pandemią, chciała to zrobić za pośrednictwem głosowania kopertowego. Ostatecznie do tego nie doszło, a Skarb Państwa stracił na tym 70 milionów złotych. Wśród osób, które zaproszono na przesłuchanie w tej sprawie, są m.in. Jacek Sasin, Artur Soboń oraz Jarosław Kaczyński. Przewodniczącym komisji jest polityk KO, Dariusz Joński, który już wcześniej alarmował o nadużyciach władzy przez PiS. Kim jest jego małżonka, Małgorzata Espinoza-Jońska?

Kobieta z pochodzenia jest w połowie Kubanką - jej ojcem jest Raul Lopez Espinosa, który zakochał się w Polce. Został w kraju nad Wisłą, a w 2011 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Z kolei Małgorzata i Dariusz powiedzieli sobie "tak" w 2008 roku w Łodzi. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci - Laury, która kończy 14 lat i Oliwiera, który będzie miał w tym roku cztery lata. Oboje chętnie dzielą się życiem prywatnym w mediach społecznościowych. Kobieta prowadzi własną firmę consultingową, gdzie doradza w zakresie prowadzenia działalności. 

 

Małgorzata Espinoza-Jońska oskarżona o łapówkarstwo

Dariusz Joński rozpoczynał karierę polityczną w swoim regionie, w Łodzi. Jego żona w tym czasie została oskarżona o przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za pozytywną ocenę inwestycji. Małgorzata Espinoza-Jońska tłumaczyła wtedy, że najpewniej oskarżył ją jej były szef, który jest jednym z głównych oskarżonych w związku z aferą w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. I w ten sposób próbuje zmniejszyć swoją karę. 

Kobieta zapewniała, że sprawdzała inwestycje z należytą starannością i zdarzało się, że niektóre odrzucała. Zarzucono jej, że miała wyłudzać fundusze unijne i fałszować dokumenty. Po zatrzymaniu przez CBA prokuratura zarzuciła kobiecie poświadczenie nieprawdy i przyjęcie czterech koszy wędlin, które miały mieć wartość 600 zł.

Małgorzata Espinosa-JońskaMałgorzata Espinosa-Jońska Fot. Radosław Jóźwiak / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.