Zuzanna Czyż jest oskarżana o nepotyzm. Postanowiła zabrać głos po wystąpieniu w "19:30"

Zuzanna Czyż od lat pracuje w TVP. Obecnie na antenie publicznego nadawcy widzimy także jej ojca, Marka Czyża, który stał się twarzą nowych "Wiadomości". Nie brakuje zatem osób, które zarzucają dziennikarce korzystanie z poparcia prezentera.

W grudniu 2023 roku zobaczyliśmy po raz pierwszy program "19:30", stanowiący odświeżoną wersję flagowego serwisu informacyjnego TVP. Jednym z prowadzących został Marek Czyż, doświadczony dziennikarz, który w stacji pracuje razem ze swoją córką. Niektórzy są oburzeni, że materiał Zuzanny Czyż trafił do jednego z wydań "19:30". Co na to sama zainteresowana?

Zobacz wideo Co się dzieje w siedzibie TVP?

Zuzanna Czyż odpowiada na złośliwe komentarze. "Kuriozum"

Wspomniany materiał dziennikarki ukazał się w "19:30" dokładnie 28 grudnia. Został zapowiedziany przez ojca Zuzanny Czyż, co spotkało się z wieloma złośliwościami. "Familiada, rodzina na swoim w TVP" - napisała krótko Anita Czerwińska, która popiera PiS. Sprawę postanowiła skomentować sama Zuzanna Czyż. - W dużej mierze właśnie na tym polega współpraca na linii ośrodki - centrala. Od tego jesteśmy. Zastanawiające jest to, że w ciągu ostatnich pięciu lat mojej pracy dla TVP3 Katowice przesłałam do Warszawy setki "surówek" i nikogo to nigdy nie bulwersowało... do tej pory - wyjaśniła dziennikarka w rozmowie z Wirtualną Polską. Dodała, że jej ojciec wypuścił materiał tak naprawdę przygotowany i omówiony przez Agnieszkę Zelek. 

Moim wkładem była jedynie 'surówka', czyli wspomniane powyżej ujęcia i nagrane wypowiedzi. Mój autorski materiał o Planetarium Śląskim ukazał się natomiast na antenie TVP3 Katowice. Gdyby tę 'surówkę' przygotował inny reporter, pewnie nie byłoby dyskusji. Kuriozum

- oznajmiła Zuzanna Czyż.

Zuzanna Czyż o pracy w TVPZuzanna Czyż o pracy w TVP https://www.facebook.com/zuzanna.czyz

Marek Czyż także odniósł się do sprawy

Córka znanego dziennikarza od dawna pracuje u publicznego nadawcy. - Została [dziennikarką stacji - przyp. red.] kilka lat temu, bez żadnej protekcji, układów, znajomości. (...) Trafiła do TVP właściwie w samym środku PiS-owskiego panowania nad mediami, a mimo to nigdy nie zhańbiła się żadnymi materiałami propagandowymi, chwalącymi władzę, wyszydzającymi jakąkolwiek osobę czy grupę społeczną w stylu, jaki w TVP był na porządku dziennym. Jest osobą, której kompetencje i umiejętności są chwalone przez osoby zamawiające u niej materiały i oceniające ich wartość - wyjaśnił Marek Czyż w rozmowie z Wirtualną Polską. Więcej przeczytacie tutajPo zdjęcia dotyczące tematu zapraszamy do galerii. 

Marek Czyż o pracy córki w TVPMarek Czyż o pracy córki w TVP TVP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.