Wdowa po Leonardzie Pietraszaku zamieszkała w Skolimowie. Nie radziła sobie po jego śmierci

Leonard Pietraszak odszedł w lutym 2023 roku. Jak dowiedział się "Super Express", jego żona Wanda Majerówna po jego śmierci przeprowadziła się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Leonard Pietraszak, polski aktor filmowy i teatralny, znany z "Czterdziestolatka", zmarł 1 lutego 2023 roku. Wówczas w oświadczeniu pożegnali go koleżanki i koledzy ze Związku Artystów i Scen Polskich. "Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym artystą, ale przede wszystkim niezwykle dobrym człowiekiem" - pisali na Facebooku. Żoną Pietraszaka była Wanda Majerówna. Jak podaje "Super Express" po śmierci męża podjęła decyzję o przeprowadzce do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Zobacz wideo Szymczak zdradza, jak to jest być żoną Adamczyka. Mówi o różnicy wieku

Wdowa po Leonardzie Pietraszaku zamieszkała w Skolimowie

Wanda Majerówna ma 91 lat. Według doniesień "Super Expressu" kilka tygodni temu zamieszkała w Skolimowie, bo miała trudności z radzeniem sobie w codziennych obowiązkach. Nie chciała mieszkać sama po śmierci męża. Aktorka otrzymała przytulny pokój z dużą sypialnią, ma możliwość spacerowania po dużym ogrodzie i dobrze dogaduje się z innymi mieszkańcami, z którymi ma wspólne tematy. Może liczyć na całodobową opiekę lekarską. W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich mieszka wiele polskich gwiazd m.in. aktorka Halina Kowalska, Marlena Milwiw (babcia Aleksandra Barona z Afromental) czy Zofia Kucówna. Najmłodszą mieszkanką ośrodka jest 61-letnia aktorka Anna Majcher.

Leonard Pietraszak i Wanda Majerówna byli razem ponad 50 lat

Kiedy Leonard Pietraszak poznał Wandę Majerównę podczas prób do spektaklu "Mirandolina", był żonaty. Połączyło ich uczucie i zdecydował się zostawić matkę swojego syna Mikołaja, Hannę Grygiel. Wówczas jego relacje z dzieckiem się rozluźniły. "Jako mały chłopiec Mikołaj często pytał, czemu nie mieszkam z nim i mamą (...) Mijały kolejne lata i zrozumiał, że sytuacja się nie zmieni. Narodziła się w nim niechęć do mnie" -  opowiadał aktor w książce "Ucho od śledzia". Z Wandą Majerówną był ponad 50 lat i rozdzieliła ich dopiero śmierć aktora.

Leonard Pietraszak i Wanda MajerównaLeonard Pietraszak i Wanda Majerówna fot. KAPIF

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga. GŁOSUJ TU! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.