Ewa Wyszomirska nie żyje. Zagrała w "Świecie według Kiepskich"

Zmarła Ewa Wyszomirska, aktorka znana m.in. ze "Świata według Kiepskich". Przez wiele lat grała w teatrach. Smutna wiadomość rozeszła się w mediach społecznościowych.

Ewa Wyszomirska była aktorką teatralną i serialową. Przez wiele lat była związana z Teatrem Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Opolskim Teatrem Lalki i Aktora. To właśnie opolski teatr poinformował o śmierci artystki. "Wyrażamy głębokie kondolencje rodzinie, przyjaciołom i bliskim. Jej talent aktorski rozświetlał scenę i pozostawił niezatarte ślady w naszych sercach" - czytamy w komunikacie, który ukazał się na Facebooku. Wyszomirska miała 80 lat.

Zobacz wideo Anita Sokołowska uśmiercona w "Przyjaciółkach". Wróci do innych seriali?

Ewa Wyszomirska nie żyje. Aktorka zagrała w "Świecie według Kiepskich"

Aktorka, oprócz stałych występów na deskach teatrów, miała za sobą także role telewizyjne. Widzowie mogą kojarzyć ją ze "Świata według Kiepskich", gdzie wcieliła się w rolę "baby". Pojawiła się także w innych produkcjach, m.in. "Pierwszej miłości", czy "13. posterunku". Można ją było zobaczyć także w kryminalnym serialu "Fala zbrodni", choć zawsze były to role drugoplanowe. Za swoje doświadczenie i związanie z opolskim teatrem została odznaczona medalem "za zasługi dla województwa opolskiego". 

Odeszła Ewa Wyszomirska - wybitna aktorka, lalkarka od dziecka związana z teatrem. Od 1968 roku na stałe związała się z Opolem - była aktorką Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, a w latach 1989-2019 aktorką Teatru im. Jana Kochanowskiego. Podczas XXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych otrzymała ważne wyróżnienie za rolę Janiny Węgorzewskiej w "Matce" Witkacego - jedną z najbardziej przejmujących ról w swej karierze - czytamy w komunikacie Teatru Kochanowskiego w Opolu.

Ewa WyszomirskaEwa Wyszomirska Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl

Aktorka "Świata według Kiepskich nie żyje". Ewa Wyszomirska miała znanego ojca

Ewa Wyszomirska była nie tylko bardzo doświadczoną i docenianą aktorką, ale też córką innego artysty, Bronisława Kassowskiego. Jej ojciec grał w takich filmach jak "Ludzie z pociągu", czy "Pokolenie". Sama w ostatnich latach pojawiła się jeszcze w kilku produkcjach. Współpracowała z Agnieszką Holland na planie "Aktorów prowincjonalnych" z 1979 roku, gdzie zagrała u boku m.in. Haliny Łabonarskiej, czy Jerzego Kryszaka. ZOBACZ TEŻ: Bliscy rodziny Kmiecików mieli nadzieję do samego końca. "Czekaliśmy na znak. Cuda się przecież zdarzają"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.