"Kiełbasiane palce Windsorów" niepokoją poddanych. Co dolega królowi? Głos zabrała ekspertka [PLOTEK EXCLUSIVE]

Nie tylko zachowanie, ale i wygląd członków rodziny królewskiej jest wnikliwie analizowany przez internautów. Od dłuższego czasu mówi się o nietypowym wyglądzie palców króla Karola III, co również zauważono u jego zmarłej matki. Postanowiliśmy zatem zapytać się ekspertki, co uważa na ten temat.

Zdjęcia dłoni zarówno króla Karola III, jak i królowej Elżbiety II budziły zainteresowanie przez ich nietypowy wygląd - palce monarchów na wielu kadrach dostępnych w sieci są czerwone i nienaturalnie opuchnięte. Król Karol III doskonale zdaje sobie sprawę z tego "defektu". Podszedł do sprawy humorystycznie i nazwał swoje palce "kiełbasianymi". Czy za takim wyglądem dłoni może kryć się jakaś choroba?

Zobacz wideo Izabela Janachowska oddała hołd królowej Elżbiecie?

Covid czy choroba serca? Ekspertka wymienia przyczyny "kiełbasianych palców Windsorów"

Zapytaliśmy doktor n. med. Katarzyny Muras-Szwedziak, która jest specjalistką od chorób wewnętrznych, nefrologiem oraz reumatologiem w trakcie specjalizacji, o to, co uważa na temat przypadłości członków rodziny królewskiej. "Przyczyn może być wiele. Od zmian pocovidowych, przez zaburzenia układu sercowo-naczyniowego do chorób ze spektrum chorób autoimmunologicznych. Palce pocovidowe wyglądają bardzo podobnie, trzeba byłoby przeanalizować, jak wyglądały palce króla przed covidem" - oznajmiła ekspertka. Ma jeszcze inną teorię odnośnie nietypowych dłoni Windsorów.

Może klasyczny objaw Raynauda? [...] Trzeba by zrobić kapilaroskopię (ocena krążenia w drobnych naczyniach, zobaczyć jak wyglądają kapilary). Ponadto trzeba zrobić cały przegląd - profile przeciwciał itp. - dodała doktor.

Z jakiego powodu król Karol III może mieć opuchnięte palce? Na przyczynę tajemniczego obrzęku wskazał doktor Gareth Nye.Z jakiego powodu król Karol III może mieć opuchnięte palce? Na przyczynę tajemniczego obrzęku wskazał doktor Gareth Nye. Fot. @Dcardassia / Twitter.com

Król Karol III ponownie znalazł się na pierwszych stronach gazet. Wszystko przez to przemówienie

We wrześniu jest szczególnie głośno o członkach rodziny królewskiej, gdyż 8 września minął rok od śmierci królowej Elżbiety II. Jej następca, król Karol III wydał stosowne oświadczenie z okazji pierwszej rocznicy. "Obchodząc pierwszą rocznicę śmierci Jej Królewskiej Mości i mojego wstąpienia na tron, z wielkim uczuciem wspominamy jej długie życie, oddaną służbę i wszystko, co znaczyła dla tak wielu z nas. Jestem także głęboko wdzięczny za miłość i wsparcie, jakie okazano mojej żonie i mi w tym roku, gdy dokładamy wszelkich starań, aby wam wszystkim służyć" - oznajmił monarcha. Po zdjęcia króla Karola III i królowej Elżbiety II zapraszamy do galerii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.