Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka nie zapomnieli o rocznicy jego śmierci. Piękny symbol pamięci

18 sierpnia to czwarta rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Znane osobowości wspominają polskiego producenta, a bliscy odwiedzają jego grobowiec. Na Powązkach pojawiły się wyjątkowe symbole.

Piotr Woźniak-Starak zmarł w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku. Producent spędzał wolny czas w jednej ze swoich posiadłości nad jeziorem Kisajno na Mazurach. Jego ciało znaleziono w piątej dobie poszukiwań. Przyczyną śmierci według biegłych była "ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego", prawdopodobnie chodziło tutaj o śrubę motorówki. Dziś mija czwarta rocznica jego śmierci. Na cmentarzu na Powązkach pojawiły się wyjątkowe symbole upamiętniające Piotra.  

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak przenosi się do internetu: Mam poczucie, że trzeba dzisiaj być w internecie

Wyjątkowy gest bliskich Piotra Woźniaka-Staraka. Tak wspominają go w czwartą rocznicę śmierci

Producenta wspominają znane gwiazdy, a także - przede wszystkim - jego bliscy. W grobowcu na Powązkach w Warszawie znalazły się złote misy ze świeżymi, czerwonym goździkami. Bliscy umieścili także donicę z klonem palmowym, który jest symbolem kultury i elegancji. Całość ekspozycji dopełniają zapalone znicze, które umieszczono na ozdobnej kracie z motywem gałęzi drzewa. Rodzina Staraka dba o to, by mauzoleum wyglądało nowocześnie, a ozdoby były minimalistyczne. Zdjęcia Piotra Woźniaka-Staraka oraz miejsca, gdzie spoczywa, znajdziesz w galerii na górze strony. 

Piotr Woźniak-Starak nie od razu spoczywał na Powązkach 

Początkowo Starak został pochowany w rodzinnej posiadłości w Fuledzie, ale po jakimś czasie urzędnicy uznali, że grób nie spełnia określonych wymagań. To właśnie wtedy najbliżsi producenta zdecydowali się przenieść miejsce pochówku na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, gdzie powstało sporych rozmiarów mauzoleum, wykonane z jasnego kamienia. Piotr-Woźniak Starak w chwili śmierci miał 39 lat. ZOBACZ TEŻ: Miszczak wspomina Piotra Woźniaka-Staraka. "Mam jeszcze w stosunku do niego jedną ogromną wdzięczność"

RNERNE pgocal / GOCA PIOTR/KAPiF.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.