26 lipca dowiedzieliśmy się o odejściu irlandzkiej piosenkarki Sinead O'Connor. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci 56-letniej wokalistki. Słowa uznania dla piosenkarki wyrażają fani, w tym osoby publiczne. Należy do nich m.in. Marzena Rogalska, która opublikowała na Instagramie wpis poświęcony śmierci O'Connor.
"Nie mogę zasnąć… słucham Sinead O’Connor, czytam o Sinead O’Connor i myślę o Sinead O’Connor. Smutno bardzo" - zaczęła Rogalska. Prezenterka zamieściła czarno-białe zdjęcie O'Connor pozującej przy figurze anioła ze złamanym skrzydłem. Opisała ją jako "odważną, ale zarazem delikatną. Obłędnie piękną kobietę. Artystkę o wielkim talencie, w której oczach widać bezbrzeżny smutek". Rogalska przyznała, że to właśnie dzięki irlandzkiej wokalistce nauczyła się, czym jest bunt i jak walczyć w słusznej sprawie. Na koniec podzieliła się jedną refleksją. "Nie daje mi spokoju myśl, czy gdyby przez ten bunt i krzyk nie spotkała się z ostracyzmem, który trwał kilka dekad, jej losy potoczyłyby się inaczej..." - zastanawiała się Rogalska. "Czy gdybyśmy potrafili otoczyć opieką jej gniew, dalibyśmy jej czułość, czy zdołalibyśmy ją uratować" - skwitowała.
Sinead O'Connor w 1992 roku pojawiła się w programie na żywo Saturday Night Live. Wykonując jeden ze swoich utworów, podarła zdjęcie Jana Pawła II. Był to protest wobec postępowania Kościoła katolickiego, który nie reagował w sprawie molestowania dzieci przez księży. Po tym wydarzeniu gwiazda mierzyła się z ogromną falą krytyki. Zdjęcia piosenkarki znajdziecie w galerii na górze strony.
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych: Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800 70 2222, Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111, Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123. Pod TYM LINKIEM znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.
Tak wygląda dom Wiśniewskich. Gwiazdor pochwalił się zdjęciem z budowy
Nie żyje Dominika Żukowska. "Jej niepowtarzalny głos na zawsze pozostanie w pamięci"
Marcin Rogacewicz padł na kolana przed Agnieszką Kaczorowską. "Powiedziałam tak"
Miszczak stwierdził, że Doda nie ma "krzty lojalności". Ta mu dosadnie odpowiedziała
Bosacka mówi, jakich pączków unikać w tłusty czwartek. "Odradzam"
Widzowie zagotowali się po odcinku "Familiady". TVP wydała oświadczenie
TVP z nowym show. Poprowadzi go była gwiazda TVN. "Tego właśnie potrzebowaliśmy"
Koroniewska i Dowbor porzucili dom na rzecz luksusowego apartamentu w stolicy. 3,5-metrowa wyspa to początek
Kubicka planuje wymianę implantów. Gojdź zareagował na jej obawy. Tak porównał Polskę i USA