Paulina Smaszcz o sprawie pani Joanny. "Współczuję tego upokorzenia". Uderza w polityków [PLOTEK EXCLUSIVE]

Głośno jest o bulwersującej sprawie dotyczącej pani Joanny, która powiedziała lekarce, że zażyła tabletkę poronną, a ta wezwała policję. Do skandalicznego zdarzenia odniosła się Paulina Smaszcz w rozmowie z Plotkiem.

"Fakty" 18 lipca wyemitowały szokujący materiał o pani Joannie, która podjęła decyzję o zażyciu tabletki poronnej, gdy dowiedziała się, że ciąża może zagrażać jej zdrowiu. Kobieta źle się czuła, o czym poinformowała lekarkę. Ta wezwała policję. Później doszło do skandalicznych scen. Wokół kobiety utworzył się kordon składający się z funkcjonariuszy publicznych, co utrudniało pracę lekarzy. Pani Joannie zabrano też laptop i telefon. Sąd ocenił zatrzymanie jako niezgodne z prawem. Bulwersującą sprawę skomentowała dla Plotka Paulina Smaszcz

Zobacz wideo Smaszcz: Kobiety walczą na moich mediach społecznościowych

Paulina Smaszcz o sprawie pani Joanny: Politycy, którzy zarządzają naszym krajem boją się kobiet

Paulina Smaszcz jest dziennikarką, ekspertką od PR-u i prowadzi liczne warsztaty dla kobiet. Wypowiedź zaczęła od tego, jak duża jest ich rola w dzisiejszym świecie. Tego jej zdaniem obawiają się politycy.

Cały świat zauważa, jak duża jest rola kobiet w świecie polityki, w świecie gospodarczym i w świecie społecznym, a my cały czas tego potencjału nie wykorzystujemy. Dlaczego? Dlatego, że politycy, którzy zarządzają naszym krajem, boją się kobiet.

"Boją się ich siły, przedsiębiorczości, edukacji i inteligencji. Oni się boją, jako mężczyźni w związku z tym dla nich najlepiej jest, żeby kobiety były w Polsce ubezwłasnowolnione, niewyedukowane, niezaradne. Nikt nie widzi, jak dużą rolę możemy odgrywać w rozwoju naszego kraju, nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń" - powiedziała. Paulina Smaszcz wyraziła także swoje współczucie wobec pani Joanny. Dodała, że każdego dnia ma styczność z historiami, w których kobiety są upokarzane.

Współczuję pani Joannie tego upokorzenia, ale znam je, ponieważ codziennie kobiety piszą i kontaktują się ze mną, jak bardzo są upokarzane. Dzwonią kobiety, które są upokarzane przez instytucje, urzędy, sądy, mężczyzn i inne kobiety. Tak bardzo mi jest żal i współczuję, że musiała przez to przejść - dodała.

osobowosci i sukcesy roku 2023osobowosci i sukcesy roku 2023 KAPiF.pl / KAPIF.pl

Sprawa pani Joanny wywołała ogromne oburzenie i jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Głos zabrał m.in. Donald Tusk. "Atak prokuratury i policji na kobietę szukającą pomocy w szpitalu to dopiero początek. Chcesz głosować na PiS lub Konfederację? Powiedz to tchórzu w twarz swojej żonie, dziewczynie, córce!" - napisał na Twitterze. Więcej zdjęć Pauliny Smaszcz znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA