Kwaśniewski chciałby mieć wnuki. Jacoń go za to zganił. Teraz przeprasza

Aleksander Kwaśniewski podczas ostatniej rozmowy z Piotrem Jaconiem wyznał, że chciałby mieć wnuki. Dziennikarz był zdumiony słowami polityka. Teraz postanowił przeprosić za swoją reakcję.

Aleksander Kwaśniewski w niedzielę 2 lipca był gościem programu "Bez polityki" w TVN24. Podczas rozmowy z Piotrem Jaconiem były prezydent przyznał, że chciałby mieć wnuki. Wypowiedź Kwaśniewskiego mocno zszokowała dziennikarza, który niecodziennie odpowiedział na wyznanie polityka. Teraz Jacoń postanowił przeprosić za swoje słowa.

Zobacz wideo Kwaśniewski: Ja zarabiam i muszę sobie dawać radę

Piotr Jacoń zganił Aleksandra Kwaśniewskiego

Piotr Jacoń podczas rozmowy z Aleksandrem Kwaśniewskim w programie "Bez polityki" zapytał go, czy jego córka uczy go czegoś w kwestii "nowej roli kobiety w społeczeństwie". Kwaśniewski zaznaczył, że w pełni rozumie poglądy Aleksandry, jednak mimo tego w dalszym ciągu marzy o tym, by w przyszłości mieć wnuki. Dziennikarz zganił go za to i powiedział, wyraźnie oburzony: "O rany, ale powiedział pan teraz". Kwaśniewski starał się bronić. "Co powiedziałem? Prawdę" - odpowiedział polityk.

Piotr Jacoń nie ukrywał, że temat macierzyństwa Kwaśniewskiej był dla niego trudny. Wszystko z powodu jej wypowiedzi, w której broniła praw kobiet do nieposiadania dziecka. "Ja w ogóle zastanawiam się, czy tego tematu dotykać. Ten ostatni wywiad Oli jest o nie-macierzyństwie, o prawie do nie-macierzyństwa, czyli o tym, że wszyscy wokół pytają: a dlaczego? A kiedy? Dlaczego nie? A kiedy będą dzieci? I teraz pan siada obok mnie i mówi: wnuki to bym chciał" - mówił Jacoń podczas programu.

Kwaśniewski odpowiedział na to, że "to jego postawa, a on w pełni rozumie argumentację córki". Dziennikarz jednak nie przestawał drążyć tematu. "Nie wiem, czy pan w pełni rozumie, bo ona pewnie nie chce słyszeć takich tekstów". Kwaśniewski odpowiedział, że "ona nie chce tego słyszeć i dlatego już o tym nie rozmawiamy". Na zakończenie dziennikarz dodał jednak, że "naprawdę źle pan to powiedział". Aleksander Kwaśniewski postanowił po tej wypowiedzi przeprosić córkę. "Tak? To przepraszam wszystkich, moją córkę w szczególności".

 

Piotr Jacoń przeprosił za swoją reakcję

Po krytycznych komentarzach w sieci Piotr Jacoń postanowił przeprosić za swoją reakcję. Dziennikarz przyznał, że przypisał sobie prawo do obrony postawy córki Kwaśniewskiego, nie zapytawszy jej wcześniej o zdanie. "Wyszedłem z roli. Oceniłem, a właściwie skrytykowałem kogoś za jego pogląd. Nie powinienem. Wystarczyło wyrazić pogląd własny - w tym przypadku przeciwny. Ale im dłużej myślę o tej rozmowie, tym bardziej czuję mój błąd gdzie indziej. Uzurpacja. To słowo nade mną wisi. Przypisałem sobie prawo do obrony postawy Oli, nie pytając jej o zdanie, zabierając głos w jej imieniu... To kardynalny błąd" - napisał Jacoń. W naszej galerii na górze strony możecie znaleźć zdjęcia Aleksandry Kwaśniewskiej.

Aleksandra KwaśniewskaAleksandra Kwaśniewska KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.