Allegra Versace wycofała się z życia publicznego. W pewnym momencie ważyła 28 kilogramów

Dziedziczka modowego imperium kończy dziś 37 lat. Allegra Versace to jednak przykład na to, że pieniądze czasem nie dają szczęścia. Przez lata zmagała się ze śmiertelną chorobą.

Allegra Versace urodziła się 30 czerwca 1986 roku. To córka modela Paula Becka i projektantki Donatelli Versace. Jej wuj, Gianni, stworzył modowe imperium. Jego śmierć w 1997 roku uczyniła z 11-letniej wówczas Allegry multimilionerkę. Jej dzieciństwo naznaczone było jednak problemami i cierpieniem. Pieniądze i sława wcale nie okazywały się lekarstwem. 

Zobacz wideo Kryminalne (i tragiczne) historie, które natchnęły reżyserów [Popkultura]

Allegra Versace mocno przeżyła śmierć wujka. Zastrzelił go seryjny morderca

Allegra Versace miała zaledwie dwa dni, gdy po raz pierwszy pojawiła się na pokazie. Przez lata dorastała tuż obok wielkiej mody, a światowej sławy supermodelki uczyły ją chodzić po wybiegu. Od początku miała bliskie relacje ze swoim wujem, który w wywiadach twierdził, że traktuje ją jak własną córkę. Chętnie zabierał małą Allegrę do muzeów, na wystawy sztuki, czy też na rejsy swoim luksusowym jachtem. Wuj dziewczyny został zastrzelony przed swoim domem w Miami Beach 15 lipca 1997 roku. Sprawcą był seryjny zabójca Andrew Cunanan. Przedwczesna śmierć bliskiej osoby położyła się cieniem także na dorosłym życiu Allegry. 

 

Allegra Versace zmagała się z depresją i anoreksją. W pewnym momencie ważyła 28 kilogramów

Na mocy testamentu Gianni Versace jego siostrzenica odziedziczyła 50 procent imperium. Dodatkowo stała się właścicielką willi w Miami o wartości 25 milionów dolarów, nieruchomości w Nowym Jorku za 7,5 miliona dolarów i dworu w Mediolanie, który wyceniono na 40 milionów dolarów. Do czasu osiągnięcia pełnoletniości majątkiem zarządzała matka dziewczyny, Donatella.

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa były tylko początkiem problemów Allegry. Nie mogła pogodzić się także z brakiem anonimowości i decyzyjności. Marzyła o karierze aktorki, ale rodzina usilnie namawiała ją na rozwój w branży modowej. Gdy przebywała zagranicą posługiwała się nazwiskiem Beck, żeby móc działać na własny rachunek. Przez nieustanne poczucie bycia śledzoną przez paparazzi, popadła w depresję. W 2007 roku brytyjski "Daily Mail" opublikował wypowiedzi członków rodziny dziewczyny, z których wynikało, że balansuje na granicy życia i śmierci z powodu postępującej anoreksji. W pewnym momencie Allegra Versace ważyła zaledwie 28 kilogramów. 

Allegra wycofała się z życia publicznego. Jej wątek został usunięty z serialu o rodzinie Versace

Allegra postanowiła wycofać się z życia publicznego. Nie imponują jej współczesne celebrytki. Nie lubi też blichtru związanego ze światem mody. Rzadko pojawia się na oficjalnych wyjściach. W 2016 roku towarzyszyła matce podczas MET Gali, ale założyła skromną, czarną sukienkę. Wciąż zmaga się z depresją i dysmorfofobią. Ponoć wpada w szał, gdy widzi swoje zdjęcia w prasie. Być może dlatego Donatella Versace postarała się, żeby wątek jej córki nie pojawił się w głośnym serialu "American Crime Story: Zabójstwo Versace". 

Donatella Versace, Allegra VersaceDonatella Versace, Allegra Versace Fot. BOISIERE/SIPA EAST NEWS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.