Dawid Kwiatkowski wystąpił z bratem na scenie Polsat SuperHit Festiwalu. Michał Kwiatkowski jest sławny za granicą

Dawid Kwiatkowski zaprosił starszego brata na scenę podczas festiwalu w Sopocie. Niewiele osób o tym wie, ale Michał Kwiatkowski osiągnął wiele sukcesów za granicą.

Dawid Kwiatkowski zyskał miano jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy młodego pokolenia. Ostatnio miał okazję wystąpić podczas Polsat SuperHit Festiwalu 2023. W Sopocie zaprezentował kilka swoich utworów z okazji dziesięciolecia kariery. Nie każdy z jego fanów wie, że wokalista ma muzykę we krwi. Jego inspiracją jest starszy brat, Michał, który zrobił ogromną karierę za granicą.  

Zobacz wideo Czy Krzysztof Ibisz jest przygotowany do "Twoja twarz brzmi znajomo"? "Jest jedno ale..."

Dawid Kwiatkowski wystąpił z bratem na scenie

W trakcie swojego jubileuszu Dawid zaprosił brata na scenę. Michał Kwiatkowski nie krył dumy. Z wielką chęcią wystąpił z młodszym bratem. Dawid podziękował mu za wszystko, co dla niego robił przez wiele lat. "Wysyłał pieniądze, żebym mógł skończyć szkołę muzyczną. (...) To ty pierwszy we mnie uwierzyłeś" - wyznał Kwiatkowski w trakcie koncertu. Jak się okazało, Michał ma szerokie grono fanów za granicą. Jak podaje "Super Express", do Paryża wyjechał w wieku 18 lat. 

 

Michał Kwiatkowski od zawsze chciał być artystą. W Polsce uczył się grać na fortepianie i puzonie w szkole muzycznej. Zdobywał również wiele nagród w lokalnych konkursach. Marzył o studiowaniu na Sorbonie. W wieku 19 lat wyjechał do Paryża. Jego ciężka praca się opłaciła. W 2003 roku zaprezentował swoje umiejętności w programie "Star Academy" we Francji. Kwiatkowski wystąpił u boku takich gwiazd jak Elton John czy Phil Collins. Skradł serca tysięcy fanów. W 2004 roku wypuścił swój pierwszy krążek. Michał odbył również międzynarodową trasę koncertową. Dotychczas sprzedał tysiące kopii swoich albumów.

Bracia Kwiatkowscy od zawsze się wspierali. Łączy ich wyjątkowa relacja

Dawid i Michał Kwiatkowski od zawsze się wspierali. Niedawno starszy brat wyznał, że ostatnio dowiedział się, jak bardzo Dawid za nim tęsknił. "Niedawno powiedział, że dzień, w którym wyjechałem z Polski, był najsmutniejszym dniem w jego życiu. Moje serce pękło na pół, gdy to usłyszałem" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem". Bracia mieli trudną sytuację w domu ze względu na chorobę alkoholową rodziców. Gdy Michał się wyprowadził, wszystko uległo zmianie. Trudno było mu pomagać młodszemu bratu na odległość. Pomimo utrudnień w domu, Dawid zapracował na swoje sukcesy. "Jest cudownym dorosłym mężczyzną i artystą. Który potrafi się zabawić i zapewne, tak jak ja, spróbował wielu rzeczy, ale zawsze był i zapewne będzie rozsądny. Nie dlatego, że widział złe rzeczy w domu, gdy był mały, i jest to nauczka. Ale po prostu dlatego, że jest szalenie mądrym człowiekiem" - Michał z dumą wypowiadał się o bracie. ZOBACZ TEŻ: Alicja Majewska zapytana o Węgorzewską, która zastąpiła ją w "The Voice Senior". "Aż wstyd powiedzieć" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Więcej o: