Sarah Ferguson gotowa na koronację króla Karola III. Nie dostała zaproszenia, ale złożyła hołd królowej Elżbiecie II

Sarah Ferguson udostępniła na Instagramie zdjęcie, w którym przekonuje o gotowości do oglądania koronacji króla Karola III. Przypominamy, że była żona księcia Andrzeja nie dostała zaproszenia na uroczystość.

Sarah Ferguson to była żona księcia Andrzeja, brata króla Karola III. Pobrali się w 1986 roku, lecz ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Już dziesięć lat później doszło do głośnego rozwodu w atmosferze ogromnego skandalu. Choć Sarah Ferguson oficjalnie nie należy już do brytyjskiej rodziny królewskiej, to - zgodnie z jej pozwoleniem - dalej posługuje się książęcym tytułem księżnej Yorku. Choć księżna zawsze była zaangażowana w życie na dworze, niedawno poinformowała, że nie pojawi się na koronacji króla Karola III. Z jej Instagrama wynika, że przygotowuje się do oglądania transmisji w domu.

Sarah Ferguson przygotowana na koronację

"Mam nadzieję, że przygotowaliście chorągiewki na jutrzejszą koronację. Ja z pewnością tak!" - napisała księżna Yorku. Ferguson tym samym udostępniła zdjęcie psa corgi przy stole, na którym widzimy herbatę i ciasto wraz z mnóstwem chorągiewek. Warto nadmienić, że corgi była ulubioną rasą psów królowej Elżbiety II. Królewskie zwierzaki - Candy i Muick - znajdują się dziś właśnie pod opieką Ferguson. Przypominamy, że księżna nie dostała zaproszenia na koronację. Jak jednak czytamy w "The Mirror", kompletnie się tym nie przejęła. Zdaje sobie sprawę, że brak zaproszenia wynika z jej rozwodu z księciem Andrzejem. 

 

Sarah Ferguson i książę Andrzej są w świetnych relacjach

Książę Andrzej i Sarah Ferguson znają się od dziecka, jednak dopiero po ślubie księżnej Diany i króla Karola III zauważyli, że rodzi się między nimi uczucie. Niedługo po tym wydarzeniu brat króla Karola III oświadczył się starej przyjaciółce, a już po pięciu miesiącach para stanęła na ślubnym kobiercu. Para doczekała się dwóch córek, jednak po jakimś czasie zaczęło się między nimi psuć. Książę Yorku bardzo rzadko bywał w domu, przez co Sarah znalazła pocieszenie u doradcy finansowego. W marcu 1992 roku para książęca podjęła decyzję o separacji, który doprowadził do rozwodu  cztery lata później. W międzyczasie do mediów zaczęły przedostawać się informacje o romansach młodszego syna królowej Elżbiety II. Mimo tak zawiłej historii Sarah Ferguson i książę Andrzej pozostają w świetnych relacjach. Do dziś mieszkają razem i często stają w swojej obronie, kiedy jest taka potrzeba. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.