Roman Garbowski nie żyje. Aktor znany z "Plebanii" miał 87 lat

Roman Garbowski nie żyje. Zmarł 18 kwietnia 2023 roku. Aktor był znany z produkcji takich jak "Plebania" czy "Pianista". O jego śmierci poinformował Teatr Lubuski w Zielonej Górze.

Media obiegła wiadomość o śmierci Romana Garbowskiego. Miał 87 lat. Był znanym polskim aktoremreżyserem teatralnym. W swojej karierze występował także w filmach i serialach. Popularność przyniosły mu role w "Plebanii" oraz "Na dobre i na złe". Wystąpił również w kultowym dziele "Pianista" w reżyserii Romana Polańskiego.

Zobacz wideo Śmierć królowej Elżbiety II, nowy król Karol III i... kryzys gospodarczy. Z czym mierzy się Wielka Brytania? [Relacja prosto z Londynu]

Roman Garbowski odszedł w wieku 87 lat

O śmierci Romana Garbowskiego poinformował Teatr Lubuski w Zielonej Górze. Na profilu na Facebooku pojawił się wzruszający post z podsumowaniem kariery aktora. Roman Garbowski urodził się w 1935 roku. Swoją przygodę ze sceną zaczął dużo później. Początkowo występował jako lalkarz w Teatrze Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Później trafił do Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W połowie lat 80. powrócił do Teatru Lubuskiego. Spędził w nim aż 20 lat. Pod koniec lat 90. założył także Studio "Komedianci". Aktor regularnie pojawiał się na scenie teatralnej. Wcielał się w różne postacie. Znany jest z roli między innymi Gralona z "Balladyny", Dżepetta z "Pinokia" czy Spiskowca i Prezesa w "Kordianie". 

Przez lata na polskiej scenie, Roman Garbowski zyskał wielu fanów. Są zdruzgotani smutną wiadomością. Swój żal wyrazili w komentarzach. "Przykro, kolejna karta historii naszego teatru się zamknęła. Graj, Romku na niebieskich scenach", "Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy współczucia rodzinie", "Bardzo mi smutno. Mój kolega z teatru. Ciepły, serdeczny i dobry" - pisali. Pojawiły się także kondolencje od dawnych współpracowników Romana Garbowskiego. Póki co, nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci aktora.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.