Tak Teresa Lipowska wyglądała w młodości. Na zdjęciu sprzed 60 lat prezentuje się zjawiskowo!

Po sieci krążą archiwalne zdjęcia, na których można zobaczyć, jak Teresa Lipowska wyglądała w wieku trzydziestu lat. Uroda aktorki inspirowała reżyserów.

W połowie lipca 2023 roku Teresa Lipowska skończy 86 lat. Jej przygoda z aktorstwem zaczęła się, gdy była jeszcze nastolatką. Mimo że dziś może pochwalić się bogatym dorobkiem zawodowym, to największą popularność przyniosła jej rola w "M jak miłość". Od lat widzowie kojarzą ją z postacią Barbary Mostowiak. Przypominamy, jak gwiazda serialu wyglądała na początku swojej kariery. 

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Tak Teresa Lipowska wyglądała w młodości. Dystyngowana niczym Greta Garbo

Teresa Lipowska do szkoły teatralnej dostała się, nie mając jeszcze 16 lat. Co ciekawe, na początku swojej ścieżki zawodowej planowała zostać lekarzem, złożyła nawet dokumenty na dwie uczelnie. Później jednak postanowiła związać swoją przyszłość z aktorstwem.  Na ekranie zadebiutowała w 1950 roku rolą junaczki w "Pierwszym starcie", od tej pory nie mogła narzekać na brak propozycji zawodowych. W latach 60. zajmowała się głównie dubbingiem. Dubbingowała "Flinstone'ów(1960-66) i Jetsone'ów (1962-1987). Występowała także w Teatrze Telewizji, Teatrze Polskiego Radia, Teatrze Ludowym i Nowym.

 

Reżyserzy doceniali nie tylko jej umiejętności aktorskie, ale i zjawiskową urodę. W młodości Teresa Lipowska również nosiła krótsze włosy w odcieniu ciemnego blondu. Porównując jej archiwalne i aktualne zdjęcia, trzeba przyznać, że na przestrzeni lat rysy twarzy aktorki niewiele się zmieniły. Wdzięk i uśmiech wciąż pozostały te same. 

 

Teresa Lipowska zdradziła, kiedy odejdzie z "M jak miłość"

Teresa Lipowska z  "M jak miłość" związana jest od ponad 20 lat. Aktorka wielokrotnie była pytana o, to kiedy zamierza odejść z serialu. Zawsze jednak odpowiada tak samo. Jest tak zżyta z produkcją, że nie planuje się z nią żegnać. W rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie" zdradziła, że ekipa również nie wyobraża sobie pracy na planie bez niej. 

Odejdę, kiedy serial się skończy. W lipcu [2022 r. - przyp. red.] ekipa zrobiła mi wspaniałą niespodziankę. Z okazji moich 85. urodzin na plan przyjechał producent, reżyserzy, scenarzyści: z kwiatami, koszem smakołyków. Był tort i było wiele pięknych życzeń. Usłyszałam, że jestem kamieniem węgielnym tego serialu, że beze mnie nie istnieje. Zrobiło mi się bardzo miło - powiedziała Lipowska w wywiadzie dla tygodnika "Świat i ludzie".

Teresa Lipowska - życie prywatne 

Teresa Lipowska zawsze bardzo pozytywnie  wypowiada się o swoim drugim mężu, który był miłością jej życia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak bardzo gwiazda "M jak miłość" cierpiała w pierwszym małżeństwie. TUTAJ możecie przeczytać więcej na ten temat. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.