Julia Faustyna dostała pismo przedprocesowe od prawnika. "Wzywam do zaprzestania". Robi się poważnie

Kolejne doniesienia w sprawie Julii Faustyny, która podaje się za zaginioną Madeleine McCann. Jej mentorka Fia Johansson poinformowała, że dziewczyna dostała przedprocesowe wezwanie do zaprzestania działań.

Julia Faustyna na początku roku zyskała rozgłos na cały świat twierdząc, że jest zaginioną przed laty Madeleine McCann. W mediach społecznościowych publikowała "dowody" swojej tezy, m.in. zdjęcia, na których widziała podobieństwo. Z czasem coraz więcej osób zaczęło wątpić w prawdomówność 21-latki. Wiele wskazywało na to, że Julia nie jest zaginioną dziewczynką. Cały czas wierzyła jej jednak prywatna detektywka i medium Fia Johnsson. Przyjechała nawet do Polski, aby zmusić rodzinę dziewczyny do wykonania badania DNA. Od kilku tygodni Julia Faustyna przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyjechała po tym, jak w Polsce rzekomo dostawała groźby śmierci. Tam też zostało przeprowadzone badanie DNA. Mentorka dziewczyny chętnie udziela wywiadów, w których informuje o postępach, a także o zdrowiu 21-latki.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Julia Faustyna dostała pismo od prawnika. Prosi o zaprzestanie działań

W wywiadzie dla "The Sun" Fia Johnsson wyznała, że dziewczyna ma astmę, a także podejrzenie białaczki. Teraz w najnowszym wywiadzie dla amerykańskiego "Radar Online", stwierdziła, że ktoś próbował w przeszłości dziewczynę otruć w obawie, że ujawni nadużycia seksualne.

Walczy z nieznaną chorobą, która może być powiązana z tym, że w wieku siedmiu lat miała być zmuszana do spożywania 35 tabletek dziennie. I to przez pięć lat. Dzisiaj cierpi na powtarzające się krwawienia z nosa i bóle kości. Czasami płacze z powodu bólu.

Portal dowiedział się także, że Julia Faustyna dostała z Polski przedprocesowe pismo od prawnika, reprezentującego mężczyznę, który rzekomo miał molestować 21-latkę. Mężczyzna nie chce być w żaden sposób łączony ze sprawą zaginięcia Brytyjki.

Wzywam do natychmiastowego zaprzestania naruszania dóbr osobistych mojego klienta, zniesławiania go, publikowania w mediach wyroku sprzed wielu lat i sugerowania, że ma on coś wspólnego z zaginioną Madeleine McCann. Jeśli nie zaprzestaniecie działań - złożę przeciwko państwu pozew o naruszenie dóbr osobistych i rozważę dalsze kroki prawne - pisze prawnik.

Fia Johansson, która jest przekonana, że Julia Faustyna została przetransportowana do Polski przez międzynarodową grupę, zajmującą się handlem seksualnym, twierdzi, że pismo ma zastraszyć je przed ujawnieniem prawdy o gangu i sprawie Madeleine McCann.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.