Wielka przegrana "365 dni"! Blanka Lipińska komentuje brak Złotych Malin. "Zlizuję łzy"

Choć wydawało się, że trudno o gorszy duet na ekranach niż "Laura i Massimo", czyli Anna-Maria Sieklucka i Michele Morrone, niemożliwe stało się możliwe. Za nami rozdanie tegorocznych Złotych Malin i "365 dni" zostało całkowicie pominięte.

"To niewiele, ale to uczciwa praca" - mogliby powiedzieć twórcy "365 dni" (głównie części "Ten dzień" i "Kolejne 365 dni"), ponieważ w tym roku musieli zadowolić się zaledwie nominacjami do Złotych Malin. Nagrody dla najgorszych filmów, aktorów i scen rozdano w sobotę wieczorem.

Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka o nagrywaniu scen intymnych

Złote Maliny 2023 rozdane. "365 dni" (dwie części) bez statuetki!

Nominacja dla dwóch kolejnych części "365 dni" do Złotych Malin nie była wielkim zaskoczeniem - Blanka Lipińska zapowiadała to już w 2021 roku, kiedy pierwsza część "365 dni" zdobyła Złotą Malinę za scenariusz. Choć filmy były (i pewnie nadal są) porażająco popularne na Netfliksie, to jednak nie chodziło w nich przecież o poważne treści. Filmowa para - Laura i don Massimo, czyli Anna-Maria Sieklucka i Michele Morrone - otrzymali nominację do statuetki w kategorii "najgorsza para na ekranie", a całą produkcję nominowano w kategorii "najgorszy sequel". Niestety, "365 dni" zostało pokonane.

Blanka Lipińska, która dopiero w niedzielny poranek dowiedziała się, że za oceanem podjęto już decyzje co do Złotych Malin, tak skomentowała brak choć jednej statuetki:

Dopiero się dowiedziałam... Jeszcze trawię gorycz i zlizuję z policzków łzy...

Blanka Lipińska komentuje brak Złotej Maliny dla '365 dni'Blanka Lipińska komentuje brak Złotej Maliny dla '365 dni' Fot. Blanka Lipińska / Instagram

Konkurencja była naprawdę mocna - wielu chciałoby przegrać np. z nominowanym w zadziwiająco wielu kategoriach "Elvisem". Przypomnijmy, że "Elvis" ubiega się też o statuetkę Oscara - m.in. za "najlepszy film"... Kto zatem zdobył Złote Maliny i za co? Statuetki przyznano głównie trzem produkcjom: wyśmiewanemu w sieci "Morbiusowi", oscarowemu "Elvisowi" i raczej zignorowanej "Blondynce".

Złote Maliny 2023 - lista zwycięzców

  • Najgorszy film - "Blondynka"
  • Najgorszy aktor - Jared Leto, "Morbius"
  • Najgorsza aktorka - w tym roku Złotą Malinę przyznano kapitule Złotych Malin za nominowanie 12-letniej aktorki, co spotkało się z ogólną krytyką
  • Malinowy Odkupiciel - Colin Farrell (dla osoby, która zdobyła Złotą Malinę, ale teraz ubiega się o Oscara)
  • Najgorszy aktor drugoplanowy - Tom Hanks, "Elvis"
  • Najgorsza aktorka drugoplanowa - Adria Arjona, "Morbius"
  • Najgorsze ekranowe combo / ekranowa para - Tom Hanks i jego "lateksowa twarz" (oraz idiotyczny akcent), "Elvis"
  • Najgorszy remake, sequel - "Pinokio" Disneya (nie del Toro!)
  • Najgorszy reżyser / reżyserzy - MGK (Colson Baker) i Mod Sun, "Miłego żalu"
  • Najgorszy scenariusz - "Blondynka", Andrew Dominic

Przegrać z "Elvisem", to prawie jak wygrać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.