"365 dni" ze Złotą Maliną za najgorszy scenariusz! Blanka Lipińska: Jestem rozczarowana

Złote Maliny 2021 rozdane. "365 dni" Blanki Lipińskiej z nagrodą za najgorszy scenariusz. Celebrytka już zdążyła zareagować na przykre wieści zza oceanu.

Choć wiele osób krytykuje książki Blanki Lipińskiej, nie da się ukryć, że gwiazda odniosła sukces. Jej "dzieła" sprzedawały się jak świeże bułeczki, a film oparty na jednym z nich stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji w zeszłym roku. Krytycy nie zostawili na nim jednak suchej nitki, co potwierdza nagroda, którą otrzymało "365 dni".

"365 dni" otrzymało Złotą Malinę za najgorszy scenariusz. Blanka Lipińska reaguje!

Blanka Lipińska, jak można było się spodziewać, robiła dobrą minę do złej gry i cieszyła się z "sukcesu". Wstała w sobotę rano i zakomunikowała fanom, że jej film został okrzyknięty produkcją z najgorszym scenariuszem za ostatni rok.

Dzień dobry, moi kochani, to będzie dobry dzień! Gdy my spaliśmy, kapituła Złotych Malin ogłosiła wyniki. Miałabym inną minę, gdybym wygrała w głównej kategorii - Najgorszy Film, ale nie martwcie się, i tak wygrałam w jednej, co stanowi rekord w tym kraju, ponieważ nikt inny z Polski nie był nominowany, ani nikt nie wygrał. Jest to duży sukces produkcji polskiej w Hollywood. Dostaliśmy Złotą Malinę za scenariusz! To tak, jakbym dostała nagrodę za książki.

Uśmiech nie schodził celebrytce jednak z twarzy, co więcej, ma apetyt na więcej takich wyróżnień.

Bardzo się cieszę, choć jestem troszeczkę rozczarowana, ale może dlatego, że byliśmy jednym z faworytów i już czułam zapach zwycięstwa w tej głównej kategorii. Nie martwcie się, powalczę o to za rok - poinformowała.

Złotą Malinę za najgorszy film otrzymała produkcja "Absolute Proof". Najgorszą aktorką została okrzyknięta Kate Hudson, a nagroda w kategorii Najgorszy Aktor pierwszoplanowy powędrowała do Mike'a Lindela.

Złote Maliny

Pomysłodawcą był znany krytyk filmowy, John J. B. Wilson. Pierwsze antynagrody zostały przyznane w 1981 roku. Złote Maliny rozdawane są aktualnie w dziesięciu kategoriach, które w dużej mierze odpowiadają tym, jakimi operuje Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.