Kate Hudson

Kate Hudson

Kate Hudson to amerykańska aktorka znana przede wszystkim z ról komediowych, jednak w swoim dorobku ma nie tylko takie. Media interesują się mocno zarówno jej karierą aktorską, ale również życiem prywatnym. Kate Hudson jest córką słynnej aktorki, ma równie popularnego przybranego ojca.

Imię i nazwisko: Kate Garry Hudson
Data urodzenia: 19 kwietnia 1979
Miejsce urodzenia: Los Angeles
Zawód: aktorka filmowa i teatralna
Facebook: facebook.com/KateHudsonOfficial
Instagram: @katehudson

Kate Hudson- kariera zawodowa

Kate Hudson swoją karierę aktorską rozpoczęła w 1998 roku od roli w filmie Desert Blue. Dwa lata po swoim debiucie, Kate dostała w zastępstwie innej aktorki, Sarah Polley, rolę w filmie reżyserowanym przez Camerona Cowe’a. Reżyser, kiedy okazało się, że Polley nie może ze względu na udział w innych projektach przyjąć roli w jego filmie, zamierzał zrezygnować z jego nakręcania. To właśnie Kate Hudson namówiła Crowe’a do tego, żeby film powstał i jednocześnie, żeby rolę Penny Lane powierzył właśnie jej. Crowe’a zaufał Hudson i dzięki temu powstał film „U progu sławy”, który stał się rzeczywiście przepustką aktorki do sławy. Za rolę w tym filmie aktorka otrzymała nominację do Oscara oraz otrzymała prestiżową nagrodę Złotego Globa.
W 2000 roku Hudson zagrała w filmie „Dr T i kobiety” u boku Liv Tyler i Richarda Gere. Trzy lata potem wzięła w dwóch popularnych produkcjach: „Jak stracić chłopaka w 10 dni” u boku Matthew McConaughey oraz „Alex i Emma” z Lukiem Wilsonem. Miliony fanów na całym świecie przyniosły jej również role w takich filmach jak: „Ja, ty i on”, „Nie wszystko złoto co się świeci”, „Dzień matki” czy „Żywioł”. Brała również udział w popularnych serialach: „Ich pięcioro” czy „Glee”.

Kate Hudson – życie prywatne

Poza karierą aktorską, media od lat obserwują sprawy prywatne Kate Hudson. Jest córką znanej aktorki Goldie Hawn, od dzieciństwa opiekował się nią wieloletni przyjaciel Hawn, czyli Kurt Russell i to jemu, a nie biologicznemu ojcu, zawdzięcza dobre dzieciństwo. Aktorka przez siedem lat była związana z muzykiem zespołu The Black Crowes, Chrisem Robinsonem, któremu urodziła synka, Rydera Russella. Po rozstaniu z Robinsonem związała się z innym znanym artystą - również muzykiem - frontmanem zespołu Muse, Matthew Bellamy. Ma z nim synka Binghama. Niestety i ten związek rozpadł się, a Kate przez pewien czas była kojarzona z Bradem Pittem, który miał przy niej dochodzić do równowagi po rozstaniu z żoną, Angeliną Jolie. Plotki nie zostały potwierdzone przez parę. Co więcej, niedawno Kate Hudson była kilkakrotnie widziana w towarzystwie młodszego od siebie muzyka Danny’ego Fujikawy.

kate hudson

Więcej o:

kate hudson