Camilla i król Karol III nie przejmują się życzeniem królowej Elżbiety. Na koronacji postawią na swoim

Królowa małżonka Camilla, czyli żona króla Karola III po jego koronacji będzie nazywana królową. Ceremonia, której nie może doczekać się rodzina królewska, odbędzie się 6 maja 2023 roku.

Królowa małżonka Camilla zdążyła już wybrać strój na koronację męża. Ta uroczystość będzie legendarna - wielu określa ją najważniejszą od kilku dziesięcioleci. Główną uwagę będzie skupiał oczywiście Karol III, ale dla jego ukochanej również oznacza to szereg zmian. Królowa małżonka Camilla ma być po tym wydarzeniu inaczej nazywana.

Zobacz wideo Król Karol i królowa Camilla

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'egoKrólowa Elżbieta nie powstrzymała się na ślubie Meghan i Harry'ego. Ten wzrok!

Królowa małżonka Camilla będzie określana inaczej. Zmiany po koronacji Karola III

Zmiana tytułu u królowej małżonki Camilli byłaby sprzeczna z życzeniem zmarłej królowej Elżbiety II. Nastąpiłaby od razu po koronacji Karola III, o czym informuje Daily Mail. Przypomnijmy, że Camilla Parker-Bowles jest żoną króla od 2005 roku. Do momentu odejścia Elżbiety II nazywana była księżną Kornwalii. Od dnia przejęcia władzy przez Karola III zaczęło funkcjonować określenie królowa małżonka. Królowa Elżbieta II w liście z 2022 roku uwzględniła bowiem następujące życzenie:

A kiedy w pełni czasu mój syn Karol zostanie królem, wiem, że udzielicie mu i jego żonie Camilli takiego samego wsparcia, jakie daliście mnie; i moim szczerym życzeniem jest, aby kiedy nadejdzie czas, Camilla była znana jako Królowa Małżonka, ponieważ będzie kontynuować swoją lojalną służbę.

Wszystkie doniesienia wskazują na to, że Camilla będzie nazywana królową. To jedna z przypuszczalnych zmian w Zjednoczonym Królestwie. Brytyjczycy mogą się spodziewać kolejnych nowości. Wymieniane są banknoty oraz paszporty. Zmiany zaszły ponadto w hymnie państwowym. 

Królowa Elżbieta IIHolegate. Nie tylko Karol III. Królowa Elżbieta również zaliczyła wpadkę

Więcej o: