Wpadka na gali BAFTA. Wywołano na scenę niewłaściwą aktorkę. Niby wpadka, ale bawi

Gwiazdy po raz kolejny zachwyciły spektakularnymi kreacjami na gali BAFTA, ale nie obyło się też bez wpadek podczas ceremonii. Do jednej z nich doszło podczas wręczania nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Na scenę wywołano niewłaściwą kobietę. Wszystko za sprawą tłumacza języka migowego.

19 lutego odbyła się 76. ceremonia rozdania nagród BAFTA, gdzie wręczono statuetki za najlepsze filmy 2022 roku. Na czerwonym dywanie pojawiła się plejada największych gwiazd, ale to kreacja Florence Pugh najbardziej przyciągała wzrok. Aktorka miała na sobie pomarańczową sukienkę od Niny Ricci z dołem wyglądającym jak rybi ogon. Podczas ceremonii triumfował film "Na Zachodzie bez zmian". Z 11 nominacji otrzymał aż siedem nagród. Doceniono też "Duchy Inisherin" - film nominowany był w dziesięciu kategoriach i otrzymał cztery nagrody.  Na gali nie obyło się bez wpadek. Do niezręcznej sytuacji doszło podczas wręczania nagrody w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa, kiedy jedna z osób obecnych na scenie niewłaściwie odczytała nazwisko laureatki.

Zobacz wideo "Dzisiaj śpisz ze mną" - Maciej Musiał w przepełnionej romansem ekranizacji powieści [ZWIASTUN]

Wpadka na gali BAFTA. Namieszał tłumacz języka migowego. Aktorka nie była pewna, czy nagroda była przeznaczona dla niej

Film "Duchy Inisherin" otrzymał podczas gali BAFTA aż cztery statuetki. W kategorii: wybitny film brytyjski, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepsza aktorka drugoplanowa. Kiedy nagroda w ostatniej z wymienionych kategorii miała trafić do Kerry Condon, nastąpiło spore zamieszanie. Na scenie pojawił się Troy Kotsur, głuchoniemy aktor, aby wręczyć nagrodę zwyciężczyni. Mężczyzna ogłosił nazwisko laureatki w języku migowym, ale obecny na scenie tłumacz źle odczytał jego przekaz i ogłosił, że nagroda została przyznana Carey Mulligan, która wystąpiła w filmie "Jednym głosem". Sytuacja została bardzo szybko wyjaśniona i potwierdzono, że tłumacz się pomylił, a nagroda należy do Kerry Condon za "Duchy Inisherin". Kiedy aktorka niepewnie wkroczyła na scenę odebrać statuetkę, upewniała się, czy na kartce na pewno widnieje jej nazwisko.

Wpadka na gali BAFTAWpadka na gali BAFTA fot. screen youtube.com/Kerry Condon Wins Supporting Actress | EE BAFTAs 2023

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

 
 

Zobacz też: Włosowe wpadki gwiazd. Beyoncé wkręciła sztuczne włosy w wiatrak. Uwięziona perfekcyjnie odśpiewała całą zwrotkę

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.