Listy Diany trafią na aukcję. Pisała z żalem o Karolu

Przyjaciółka księżnej Diany, Sussie Kassem, zdecydowała się pozbyć korespondencji, którą przez lata wymieniała z matką księcia Williama i księcia Harry'ego. Listy będzie można wylicytować podczas aukcji.

Sussie Kassem i księżna Diana poznały się w szpitalu Royal Brompton. Była żona króla Karola III zwierzała się swojej przyjaciółce z największych sekretów, a część z nich przekazała w korespondencji. Brytyjskie media zelektryzowała właśnie informacja, że listy, które Diana wysyłała Sussie w latach 1995-1996 trafią na aukcję charytatywną.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Listy Diany będzie można wylicytować na aukcji. Księżna pisała w nich o wielu intymnych sprawach

Sussie Kassem przyznała, że nie chce, by korespondencja ta krążyła po jej rodzinie, z tego powodu przekazała pocztę na licytację. W listach znajdziemy wyznania księżnej Diany na temat burzliwego rozwodu, który został sfinalizowany właśnie w 1996 roku. We fragmentach przytoczonych przez portal Mirror, przeczytamy gorzkie słowa na temat relacji księżnej z, wówczas jeszcze, księciem Karolem.

Przeżywam bardzo trudny okres... Jestem na kolanach i z utęsknieniem czekam na finalizację rozwodu. (...) Gdybym rok temu wiedziała, czego doświadczę, przechodząc przez ten rozwód, nigdy bym się nie zgodziła.

Przypomnijmy, że księżna Diana i król Karol III w 1992 roku zdecydowali się na separację. Zarówno Karol, jak i Diana przyznali, że do rozpadu ich związku przede wszystkim przyłożyła się niewierność małżeńska. Syn królowej Elżbiety od lat romansował z Camillą Parker Bowles, która po latach została jego żoną. Po czteroletniej, przewidzianej prawem separacji, rozwód pary książęcej orzeczono 28 sierpnia 1996 roku.

Wpływy ze sprzedaży listów zostaną przekazane przez Lay's Auctioneersna na organizacje charytatywne, które wspierała Diana.

Więcej o: