Brat księżnej Diany trzy razy stawał na ślubnym kobiercu. Zostawił żonę kilka tygodni po porodzie

Charles Spencer ma za sobą burzliwe życie miłosne. Los nie ułatwiał mu drogi do założenia kochającej rodziny. Niektórzy jednak twierdzą, że sam był sobie winien. W jego życiu prywatnym nie brakowało dramatów, głośnych rozstań i szeroko komentowanych romansów.

Rozstanie rodziców na całym rodzeństwie Spencerów odcisnęło bolesne piętno i miało wpływ na ich życiowe wybory. Nieudane małżeństwo księżnej Diany było pożywką dla mediów, podobnie jak życie uczuciowe jej młodszego brata, Charlesa Spencera. Przez długi czas nie wiodło mu się w miłości. Kilka razy stawał na ślubnym kobiercu, ale szczęście i spokój odnalazł dopiero u boku trzeciej żony. Zanim jednak do tego doszło, wywołał kilka skandali.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Charles Spencer nie był przykładnym partnerem. Jedną żonę zdradził, inną porzucił trzy miesiące po narodzinach córki

Brat księżnej Diany w 1989 roku poślubił modelkę Catherine Victorię Lockwood, z którą doczekał się czworga dzieci. Żona Charlesa miała mierzyć się z zaburzeniem odżywiania oraz uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Ucieczką od problemów miała być przeprowadzka do RPA, ale i to nie pomogło. Małżeństwo zakończyło się rozwodem po ośmiu latach. Okazało się, że Charles niemal od samego początku miał problemy z dochowaniem wierności.

Ponownie ożenił się w 2001 roku z Caroline Freud, która także miała za sobą nieudany związek. Wydawało się, że para "po przejściach" zbuduje trwałą relację. Małżeństwo doczekało się syna, a później córki. Trzy miesiące po narodzinach dziewczynki, Charles postanowił odejść od żony. Media szybko odkryły, że brat Diany zauroczył się amerykańską prezenterką telewizyjną, Coleen Sullivan. Kobieta nie doczekała się jednak ślubu z hrabią.

Trzecią żoną Charlesa Spencera została Karen Gordon - kanadyjska aktywista i filantropka, kierująca organizacją Whole Child International. Zakochani mieli poznać się na randce w ciemno. Ślub odbył się w 2011 roku, a rok później hrabia Spencer powitał na świecie siódmego potomka. Na świat przyszła Charlotte Diana, która drugie imię otrzymała na cześć swojej sławnej ciotki.

Brat księżnej Diany jest aktywny w mediach społecznościowych. Prowadzi konto na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 130 tysięcy użytkowników. W sieci dzieli się swoją codziennością. Z jego postów można dowiedzieć się m.in. jak wyglądają wnętrza rodzinnego domu Spencerów oraz jak hrabia spędza wolny czas.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Więcej o: