Fryzjer księżnej Diany po latach zdradził tajemnicę jej ikonicznej fryzury. Jaka historia za nią stoi?

Choć od tragicznej śmierci księżnej Diany w tym roku minie 25 lat, w pamięci ludzi zapisała się zarówno ze względu na dobre serce, jak i wyjątkowe wyczucie stylu. Kultowe uczesanie Lady Di do dziś ma ogromne grono zwolenniczek. Jakie znaczenie dla niej miało? Osobisty fryzjer wyjawia tajemnicę!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl

Na wyjątkowy urok Lady Diany składała się nie tylko uroda i elegancja, ale także doskonałe wyczucie mody i umiejętność właściwego doboru ubrań. Księżna Walii przy każdej okazji zachwycała nienagannym wyglądem, a jednym z najważniejszych elementów pieczołowicie wypracowanego wizerunku była zawsze doskonale uczesana fryzura.

Książę Harry, Meghan Markle Meghan bryluje na gali. Bransoletka księżnej Diany i ta sukienka... Co za wycięcie!

Oprócz klasycznego boba, jaki nosiła w latach 80, najbardziej kultowym uczesaniem stały się krótkie, nowocześnie ostrzyżone włosy, które chętnie dekorowała błyskotkami i ozdobami. Po latach osobisty fryzjer księżnej Diany postanowił opowiedzieć historię słynnej fryzury.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Kultowa fryzura Księżnej Diany - jakie znaczenie dla niej miała? Fryzjer opowiada niezwykłą historię słynnego uczesania

Każda najmniejsza zmiana w uczesaniu była zawsze bacznie obserwowana przez media. We wczesnej młodości księżna Diana nosiła długie proste włosy, po to, by w wieku lat 19 zmienić je na charakterystycznego boba, sięgającego kości policzkowych.

Księżna Diana Diana, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Niepublikowane wcześniej portrety trafiły do sieci

Przez 12 lat jej osobistym fryzjerem był Richard Dalton, który towarzyszył jej nawet w zagranicznych podróżach. Za skrócenie włosów, które stało się jednym z jej znaków rozpoznawczych, odpowiedzialny był jednak Sam McKnight, którego poznała w roku 1991 podczas sesji dla magazynu "Vogue". Na pytanie, co zrobiłby z jej włosami, gdyby miał pełną dowolność, odpowiedział ponoć:

Obciąłbym je i zaczął od nowa.

Tak też się stało, a sama fryzura okazała się mieć niezwykle symboliczne znaczenie dla księżnej. W filmie biograficznym z 2017 roku "Diana: In Her Own Words", zapytana przez przyjaciółkę o moment, w którym przestała być ofiarą, a zaczęła zwyciężczynią, Lady Di stwierdziła:

Przypuszczam, że ten z zeszłego lata, kiedy Sam obciął mi włosy.

Zmiana uczesania zbiegła się z czasem, w którym księżna udzieliła słynnego wywiadu dla Andrew Mortona. Doszło po nim do sfinalizowania rozwodu z księciem Karolem. Fryzura nazywana pixie cut momentalnie stała się zaś uczesaniem kultowym, na które zdecydowało się tysiące, a może nawet miliony kobiet na całym świecie.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: