Matyla Damięcka podsumowała WOŚP grafikami. Przypomniała o wymazywania serduszek w materiałach TVP. "Genialne"

Matylda Damięcka także wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przy okazji 31. finału artystka udostępniła serię grafik. Ironicznie podsumowała polityków PiS-u, którzy często kwestionują WOŚP i krytkują Jerzego Owsiaka.

Matylda Damięcka na swoim instagramowym profilu stale komentuje bieżące wydarzenia za pomocą oryginalnych grafik. Tym razem artystka postanowiła odnieść się do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy okazji, wbiła też szpilę politykom PiS-u. Antoni Macierewicz nie będzie z tego zadowolony. 

Matylda Damięcka komentuje WOŚP w swoim stylu. Zażartowała z polityków PiS-u

Matylda Damięcka udostępniła na Instagramie serię grafik. Na jednej z nic widzimy naszkicowaną twarz Jerzego Owsiaka, który zamiast okularów ma na czole symbol nieskończoności. 

 

Na innej grafice nie zabrakło uszczypliwości w kierunku polityków PiS-u. Ich twarze zostały "zaserduszkowane". Jedynie Antoni Macierewicz nie dostał serca od Matyldy Damięckiej. Niewątpliwie jest to komentarz do polityki partii rządzącej, która często neguje WOŚP i krytykuje Jerzego Owsiaka. Zdarzały się też przypadki wymazywania serduszek Orkiestry w materiałach "Wiadomości" TVP

screenscreen Fot. Instagram.com/thegirlwhofellonearth

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Na kolejnych grafikach pojawiło się też nawiązanie do prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który został zamordowany podczas finału WOŚP w 2019 roku. 

Przypomnijmy, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem walki z sepsą. To już 31. finał tej akcji, która jest fenomenem na światową skalę. W styczniu na ekranach polskich kin pojawił się także film dokumentalny "Fenomen", który porusza temat początków WOŚP. Wspomnieniami związanymi z tą inicjatywą podzielili się m.in. Jerzy Owsiak i Agata Młynarska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.