Barbara Radecka nie żyje. Aktorka z "Przyjaciółek" i "Na Wspólnej" miała 85 lat. Walczyła z nowotworem

Barbara Radecka była polską aktorką i reżyserką teatralną. O jej śmierci poinformowali najbliżsi, a także portal filmpolski.pl.

Barbara Radecka występowała w popularnych serialach, takich jak "Przyjaciółki""Na Wspólnej", "Na sygnale" czy "Pitbull". Wiadomość o śmierci aktorki pojawiła się na jej profilu na Facebooku.

Dzisiaj [w sobotę 21.01 przyp. red.] odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie - napisali jej bliscy.
Zobacz wideo "Na Wspólnej". Wypadek Ewy i Elżbiety

Barbara Radecka nie żyje

Informację o śmierci aktorki podał na swojej stronie serwis filmpolski.pl. Zmarła 21 stycznia 2023 roku. W mediach społecznościowych pożegnał ją także wnuk Michał Bernard Radecki.

Dziś [w sobotę 21.01 przyp. red.] zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie - wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię - jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie - poinformował.

Ujawnił także, że u aktorki niedawno zdiagnozowano nowotwór, jednak zrezygnowała z terapii.

Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii - wolała odejść w spokoju. (...) Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach - świadomie i bez ociągania - napisał.

Dodał także, że nie przepadała za swoim imieniem i przez większość życia używała imienia Katarzyna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.