Znany raper aresztowany. W jego mieszkaniu znaleziono 38 kilogramów narkotyków

Szczeciński raper, znany pod pseudonimem OG Olgierd, został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ogromne ilości zakazanych substancji, których wartość szacowana jest na 1,3 miliona złotych.

Informacje o aresztowaniu OG Olgierda pojawiły się w mediach 20 stycznia. Według opublikowanych informacji, śledczy interesowali się Michałem O. już od dłuższego czasu, a do jego mieszkania wtargnęli w połowie miesiąca. W budynku znaleźli ogromne ilości nielegalnych substancji.

Zobacz wideo Dagmara Kaźmierska o podejściu ludzi po opuszczeniu więzienia: Bardzo wiele osób skreśliło mnie od razu

Szczeciński raper za kratami. Grozi mu 12 lat więzienia

Jak podaje rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, na miejscu okazało się, że raper najprawdopodobniej zajmował się sprzedażą nielegalnych substancji. W mieszkaniu OG Olgierda, oprócz narkotyków, zabezpieczono sporą ilość gotówki. Mężczyźnie za handel narkotykami grozi do 12 lat więzienia. W obawie przed mataczeniem i utrudnianiem śledztwa, Michał O. w areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące.

W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 38 kg narkotyków, m.in. 18 kilogramów 3-CMC, ponad 17 kilogramów marihuany, blisko trzy kilogramy amfetaminy oraz kokainę. Wartość przejętych środków odurzających i substancji psychotropowych śledczy wycenili na około 1,3 miliona złotych. Z wstępnych ustaleń wynika, że przejęte narkotyki miały być rozprowadzone w Szczecinie - podaje rzeczniczka.

OG Olgierd jest doskonale znany w środowisku muzycznym. Jego utwory w serwisach streamingowych mają miliony wyświetleń, a raper współpracował z takimi artystami, jak Kaz Balagane, Młody Dron, czy SBT. W klipach do swoich piosenek pilnuje, by jego wizerunek nie został ujawniony i twarz zakrywa kominiarką. W 2020 roku odsiadywał wyrok za handel narkotykami, a z więzienia wyszedł po kilkunastu miesiącach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.