Dj Shog nie żyje. Twórca hitu "Another World" miał zaledwie 46 lat. Uszanowano wolę rodziny zmarłego

Sven Holger Greiner znany jako Dj Shog zmarł 16 grudnia. Przyczyny śmierci do tej pory nie są znane. Niemiecki muzyk znany był w Polsce głównie za sprawą utworu "Another World".

Portal djmag.de poinformował o śmierci Sven Holger Greiner, znanego jako DJ Shog. Mężczyzna miał zaledwie 46 lat. DJ i producent muzyczny regularnie podbijał niemieckie listy przebojów. W mediach społecznościowych przyjaciele i znajomi z branży muzycznej żegnają artystę, podkreślając, że niemiecka scena straciła bardzo utalentowanego producenta muzycznego.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Dj Shog nie żyje. Miał zaledwie 46 lat

Sven Holger Greiner swoją karierę rozpoczynał w latach 90. jako DJ na szkolnych imprezach. Następnie muzyczną pasję rozwijał w klubach w północnych Niemczech. W Polsce zasłynął przede wszystkim dzięki utworowi "Another World", który w 2003 roku królował niemalże na szczytach wszystkich list przebojów. To właśnie ten utwór przyniósł mu sławę i ukierunkował dalszą ścieżkę kariery. Muzyk zyskał dużą popularność m.in. w Niemczech, Holandii i Polsce. Jego pierwszy solowy album pt. "My Sound", zadebiutował w 2006 roku.

W piątek 16 grudnia informację o śmierci Svena Greinera podał m.in. jego przyjaciel, były członek znanej formacji Scooter Jay Frog. Mężczyzna opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis oraz czarno-białą fotografię.

Widzimy się w innym świecie, przyjacielu. Dziękuję za przyjaźń przez te wszystkie lata. Nigdy tego nie zapomnę.
 

Svena Greinera wspomniał również muzyk i producent, Pierre Pienaar. 

Jestem zasmucony wiadomością o odejściu DJ Shoga. Sven miał ogromny wpływ na moje dojrzewanie w muzyce i to, że wspierał moją muzykę przez lata, było dla mnie wielkim zaszczytem. Składam kondolencje jego przyjaciołom i rodzinie.

Do tej pory, nie podano informacji o przyczynie śmierci muzyka. Zagraniczne media donoszą, że taka była wola rodziny zmarłego artysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.