Dowbor po 30 latach przeszła na emeryturę. Ile dostanie? Nie jest to osiem złotych, jak u Piekarczyka

Katarzyna Dowbor w 2022 roku przeszła na emeryturę. Prowadząca "Nasz nowy dom" w telewizji przepracowała aż 30 lat. Na jaką wysokość świadczenia może liczyć? Prezenterka przyznaje, że jest w sam raz.

Katarzyna Dowbor zaczynała karierę jako radiowiec, ale od dziewięciu lat jest związana ze stacją Polsat, gdzie w programie "Nasz nowy dom" wraz z ekipą odwiedza najbardziej potrzebujące rodziny, by wyremontować ich domy lub mieszkania. W formacie często przedstawiane są trudne historie bohaterów, więc w odcinkach nie brakuje emocji i wzruszeń.

Wcześniej Katarzyna Dowbor związana była z Telewizją Publiczną, od 1983 do 2013 roku pracowała w Telewizji Polskiej. Najpierw tworzyła felietony do programu "Pegaz", a potem została konferansjerką. Widzowie mogą ją kojarzyć z takimi programami jak m.in. "Alchemia zdrowia i urody", "Apetyt na zdrowie" czy "Pytanie na śniadanie". Po latach tę pracę wspominała jako spełnienie zawodowych marzeń i możliwość rozwoju.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor o nietypowych reakcjach ludzi na planie „Nasz nowy dom"

Katarzyna Dowbor w 2022 roku przeszła na emeryturę. "Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie"

Katarzyna Dowbor po 30 latach intensywnej pracy na etacie zdecydowała się przejść na emeryturę. Na jaką kwotę może liczyć? Według doniesień na rękę otrzyma około czterech tysięcy złotych. Jak sama wyznała, to dla niej zadowalająca kwota.

Po prostu pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, więc odkładałam składki i mam emeryturę. Może ona nie jest jakaś bardzo wysoka, ale nie jest też bardzo niska. Nie narzekam - czytamy w "Super Expresie".

Katarzyna Dowbor ma całkiem komfortową sytuację, jeśli chodzi o wysokość emerytury. Wiele spośród polskich gwiazd przez lata płaciło niskie składki ZUS i w konsekwencji ma wręcz głodową emeryturę. 71-letni Marek Piekarczyk może liczyć na świadczenie w wysokości ośmiu złotych, dlatego nie może sobie pozwolić na zakończenie aktywności zawodowej.

Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc 7 złotych 77 groszy. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie – powiedział w rozmowie z "Party".

Katarzyna Skrzynecka przyznała ostatnio, że jej miesięczna emerytura wyniesie mniej niż 35 złotych. Znana z "M jak miłość" Teresa Lipowska otrzymuje 2200 zł, ale jest cały czas aktywna zawodowo i przyznaje, z samą emeryturą miałaby bardzo ciężko. Krzysztof Cugowski, Laura Łącz i Alicja Majewska mogą liczyć na zaledwie 1000 zł. Ryszard Rynkowski dostaje 1160 zł, a Beata Tyszkiewicz 1300 zł.

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

 
 

Zobacz też: "Królowe życia". Laluna świętuje 19. urodziny córki. Laura to prawdziwa piękność

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.