Afera wokół "Twoja twarz brzmi znajomo" trwa. Piotr Gąsowski przeprasza Macieja Dowbora

Osoby związane z "Twoja twarz brzmi znajomo" publikują kolejne oświadczenia w mediach społecznościowych. Tym razem głos ponownie zabrał Piotr Gąsowski.

Poruszenie w związku z polsatowskim show rozpoczęło się na początku stycznia. Stacja niespodziewanie poinformowała, że w kolejnej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo" nie zobaczymy Katarzyny Skrzyneckiej. Aktorka szybko doprecyzowała medialne doniesienia, zaznaczając, że to nie ona podjęła decyzję o odejściu z programu. Na wieść o zwolnieniu jurorki błyskawicznie zareagował Piotr Gąsowski, który w geście solidarności zrezygnował z funkcji prowadzącego "Twoja twarz brzmi znajomo". Decyzja aktora zszokowała z kolei Macieja Dowbora, który z Gąsowskim był gospodarzem muzycznego show.

Zobacz wideo Maciej Dowbor wygłupia się w domu razem z żoną

"Twoja twarz brzmi znajomo". Gąsowski namawia Dowbora do pozostania w programie

Zasmucony Dowbor dodał post na Instagramie, w którym przyznał, że jak na razie nie wie, jak odnieść się do zmian w obsadzie "Twoja twarz brzmi znajomo". Dziennikarz napisał, że była to dla niego wielka przygoda, co może sugerować, że sam zastanawia się nad przyszłością w emitowanym przez Polsat formacie. Do wpisu Macieja Dowbora odniósł się Piotr Gąsowski, który przede wszystkim przeprosił kolegę z planu, że nie poinformował go wcześniej o planach odejścia z show.

Kochany Maćku! Przyjacielu! Po pierwsze przepraszam, że nie powiedziałem ci o tym wcześniej. To był impuls, lawina emocjonalna, żal wielki! Po prostu skowyt za Kasią! Proszę, wybacz - czytamy w komentarzu.

Były prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo" w dalszej części komentarza namawia Dowbora, aby nie rezygnował z roli gospodarza. Zaznaczył, że nie powinien ulegać presji, a także zwrócił się z prośbą do widzów, aby uszanowali jego decyzję.

Jeszcze bardziej proszę, zostań w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"! To jest twoje miejsce! Wielokrotnie ci o tym mówiłem i pisałem. Jesteś świetny i kompetentny, dowcipny i wciąż... młody (...) Nie poddawaj się presji! I proszę wszystkich ludzi dobrej woli, których jest przecież więcej, aby uszanowali każdą decyzję Maćka! (...) To jest też jego program, który pięknie współtworzył przez tyle lat - dodał.

komentarz Piotra Gąsowskiegokomentarz Piotra Gąsowskiego instagram.com/@maciej_dowbor

Jak na razie nie wiadomo, czy Macieja Dowbora rzeczywiście zobaczymy w kolejnej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo". Z informacji, do których dotarł Pudelek, wynika, że pozycja dziennikarza w programie raczej nie jest zagrożona. Produkcja miała rzekomo planować zmiany także wśród prowadzących, jednak twórców wyręczył Piotr Gąsowski, żegnając się z show na własną rękę.

Przypomnijmy, że zmiany w polsatowskim formacie zaczęły się już pod koniec ubiegłego roku, gdy stacja poinformowała o zakończeniu współpracy z Michałem Wiśniewskim.