Dorota Szelągowska punktuje katolicyzm. Nie gryzła się w język

Dorota Szelągowska dała fanom możliwość zadawania jej pytań na Instagramie. Nagle pojawiła się kwestia wiary katolickiej. Miło nie było. Celebrytka dosadnie odpowiedziała.

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla Doroty Szelągowskiej. Celebrytka wyjawiła, że jej mama Katarzyna Grochola po raz kolejny zmaga się z chorobą nowotworową. Na szczęście teraz pisarka poinformowała fanów, że przeszła operację, a jej wyniki znacznie się poprawiły. Dorota Szelągowska zrobiła Q&A na Instagramie. Jedno z pytań dotyczyło kwestii wiary. Odpowiedź dekoratorki wnętrz była bardzo konkretna.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska opowiada, jak schudła. Ogłasza: Rzucę palenie!

Dorota Szelągowska krytykuje katolicyzm: Nie zgadzam się z wieloma założeniami

Dorota Szelągowska zaprosiła fanów na Instagramie do zabawy Q&A. Jedno z pytań mogło ją naprawdę zaskoczyć. Dotyczyło bowiem kwestii wiary. 

Czy wiara jest dla pani ważna? - zapytał jeden z internautów.

Odpowiedź Doroty Szelągowskiej była bardzo konkretna. Dekoratorka wnętrz nie przebierała w słowach. 

Wiara, nadzieja i miłość. Ale zdecydowanie nie jest to wiara katolicka - odpowiedziała.

Dorota Szelągowska szczegółowo wypunktowała, co jej przeszkadza w doktrynie katolickiej. Zwróciła uwagę na kilka istotnych kwestii. 

Nie z powodu afer w kościele, pedofilii, poszczególnych księży, czy powiązania kościoła z państwem. Po prostu nie zgadzam się z wieloma założeniami katolicyzmu - to nie są rzeczy, z którymi można dyskutować. Kościół katolicki, jak każdy inny, to przede wszystkim zbiór zasad, które obowiązują wyznawców. Tu mamy między innymi: zakaz antykoncepcji, in vitro, medycyny chińskiej, akupunktury, jogi, związków jednopłciowych oraz wyrażony kilkukrotnie przez głowę kościoła stosunek do wojny rosyjsko-ukraińskiej - dodała Dorota Szelągowska.

Dorota Szelągowska screenDorota Szelągowska screen Fot. Instagram.com/dotindotin

Spodziewaliście się, że jest tak krytyczna wobec kościoła katolickiego? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.