"Milionerzy". Gracz zaufał publiczności przy pytaniu o "Ubu Króla". Źle zrobił

W 276 odcinku "Milionerów" gracz szedł jak burza. Jego marsz po główną wygraną przerwało pytanie o cytat wieńczączy sztukę "Ubu Król".

Pytanie eliminacyjne nie sprawiło trudności żadnemu z pretendentów do wygranej (dotyczyło pozdrowień w czterech językach obcych) - najszybszy okazał się Andrzej Dębowy z Krakowa. 

Iga ŚwiątekIga Świątek jest milionerką, ale mieszka skromnie. Przytulny salon i duży ogród

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

Pierwsze wątpliwości pojawiły się przy trzecim pytaniu, za 2000 zł, a brzmiało ono:

Przechodni jest:

A: Przechodzień

B: Czasownik "chłodzić"

C: Chłodnik w przychodni

D: Rzeczownik "przychodnia"

Grający uznał, że potrzebuje koła ratunkowego. Wcześnie ujawnił, że bierze od uwagę odpowiedzi "B" i "D". Komputer ułatwił mu zadanie, odrzucając opcje "A" i "D". 

Później szło już gładko. Uczestnik zatrzymał się dopiero na pytaniu za 250 tysięcy, dotyczącego cytatu kończącego sztukę "Ubu Król, czyli Polacy":

"Choćby był najpiękniejszy, to nie to, co Polska. Gdyby nie było Polski, nie byłoby Polaków!". Który kraj Ubu Król porównuje z naszym?

A: Germanię

B: Rosję

C: Francję

D: Aragonię

Gracz poprosił o kolejne koło ratunkowe i poprosił o pomoc publiczność. Najwięcej wskazań otrzymał wariant "C", a tuż za nim była opcja "D". Sam pan Andrzej zastanawiał się między Germanią a Aragonią, z lekką przewagą Germanii. Dla pewności wykonał jeszcze telefon do przyjaciela - w roli podpowiadacza występował jego ojciec. Ten jednak nie znał poprawnej odpowiedzi, wytypował Aragonię, ale był to strzał.

Hubert UrbańskiHubert Urbański Screen Player

Siedzący naprzeciwko Huberta Urbańskiego zdecydował, że zaufa jednak publiczności i postawił na Francję. Niestety, tym razem słuchanie głosu większości nie opłaciło się. Poprawną odpowiedzią była "A" - wystarczyło więc zdać się na swoje przeczucia. 

Pan Andrzej nie wyszedł jednak ze studia z pustymi rękami - oprócz gry planszowej, nagrody dla graczy, którzy przeszli przez siedem pytań wywalczył gwarantowane 40 tysięcy złotych. 

Jak sądzicie, podołalibyście temu zestawowi pytań?

Krzysztof Ibisz, Beata Chmielowska-OlechIbisz ze starymi zębami, Werner z ciemnymi lokami. Tak prezenterzy wyglądali 15 lat temu

Więcej o: